Kroužek vaření

Kroužek vaření

Kroužek vaření v plném proudu. Krájíme,vaříme, jíme,uklízíme,bavíme se,učíme se.

Děvčata z pokoje 28

Děvčata z pokoje 28

V měsíci listopadu se podařilo naší základní škole ve spolupráci se Židovským muzeem v Praze uskutečnit panelovou výstavu Děvčata z pokoje 28.

Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

V letoším školním roce jsme opět uspořádali projekt Příběhy bezpráví.

Bramboriáda na Malé škole 16.11.2023

Bramboriáda na Malé škole 16.11.2023

Víte, co jsou to erteple, okroše, krumple, zemáky, bandury nebo grumbíny? Tak tahle všechna zvukomalebná slova patří nenápadné plodině, která tvoří podstatný základ našeho jídelníčku – BRAMBOŘE. Tato superpotravina, kterou všichni známe ve všech možných podobách a úpravách se stala středobodem zájmu našeho čtvrtečního školního projektu – Bramboriáda.

Duhový víceboj – 2. kolo, 1.stupeň

Duhový víceboj – 2. kolo, 1.stupeň

LAND ART neboli KRAJINNÉ UMĚNÍ – tak zněl název 2. kola naší mezitřídní soutěže. Tvořilo se z mechu, klacků, listí, kamenů a dalších přírodnin. Pracovalo se na zahrádkách, loukách, polích, v lesích, v našem parku za úřadem, ale i doma. Vzniklo mnoho překrásných výtvorů a obrázků a naše škola se tak může pyšnit opravdovými LAND ARTOVÝMI umělci. Do soutěže se zapojilo 62 dětí, které vytvořily 177 výtvorů a výrobků. Nejaktivnější soutěžící se stala ELIZABETH LÍBALOVÁ a s pomocí svých spolužáků dovedla třídu 3.B do vítězného konce. Dalšími vítězi se stala třída 1.A a 5.A. Jako v prvním kole, tak i nyní musím tímto PODĚKOVAT RODIČŮM ZA JEJICH AKTIVNÍ NASAZENÍ. Monika Vébrová

Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina

V pátek 10. listopadu 2023 jsme o den dříve oslavili svátek sv. Martina. Všichni žáci netrpělivě vyhlíželi sv. Martina, jestli nám se svým koněm přinese slibovanou sněhovou nadílku. I když se trochu ochladilo, tak to stále na sníh nevypadlo, ale to nám nevadilo, protože všichni žáci se těšili na svatomartinské dobrodružství, které je v tento den čekalo. Žáci po celý den oslavovali tento již předvánoční svátek a společně se svými paními učitelkami zpívali, luštili rébusy a tajenky, zahráli si na sv. Martina, cvičili, vyrobili si koníky, pekli svatomartinské rohlíčky a také si vyrobili lampiónky, které využili na následující sobotní odpoledne při Svatomartinském průvodu. Celý den byl velmi pohodový a žáci si užili spoustu svatomartinské zábavy a dozvěděli se spoustu nových informací o životě Sv. Martina. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu a těšíme se na příští rok. ​Paní učitelky z 1. stupně ZŠ Velký Šenov

Ručně malovaná cyklomapa Děčínsko

Ručně malovaná cyklomapa Děčínsko

Malovaná cyklomapa Děčínsko vznikla za přispění prací žáků naší školy.

Odkaz na stránky

 

Šplhoun 2023

Šplhoun 2023

V pondělí 13. 11. se v naší tělocvičně uskutečnila soutěž ve šplhu. Soutěže se zúčastnilo celkem 27 žáků II.stupně, aby porovnali své síly a techniku šplhu o tyči. Letošní výkony byly skvělé a za to všem žákům děkujeme! Přikládáme i několik fotek. Těšíme se na příští ročník Šplhouna.

DUHOVÝ VÍCEBOJ . 3. ročník - 2. KOLO

DUHOVÝ VÍCEBOJ . 3. ročník - 2. KOLO

Ve pondělí 6. listopadu 2023 proběhlo druhé kolo mezitřídní soutěže v Duhovém víceboji. Soutěžila dvoučlenná družstva ze všech ročníků v kresbě pastelem na téma PODZIM. Máme stále dvě kategorie. Každý žák maloval sám za sebe na dané téma. Porota poté anonymně bodovala jednotlivé práce a sečetla body obou soutěžících. VÝSLEDKY VIDÍTE V TABULCE.

6. - 7. ročník

1. místo – 7.B a 6.B 71 bodů

2. místo – 7.A 66 bodů

3. místo – 6.A 56 bodů

 

8. - 9. ročník

1. místo – 9.B 72 bodů

2. místo – 8.A 68 bodů

3. místo – 8.B 61 bodů

4. místo – 9.A 0 bodů

 

 

1.kolo střelba

2.KOLO

KRESBA

PODZIM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.A

1bod

2 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.B

4 body

4 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.A

2 body

3 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.B

3 body

4 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.A

2 body

3 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.B

1 bod

2 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.A

3 body

0 bodů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.B

4 body

4 body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dušková Z., Lukášová L.

3. ročník výstavy RC modelů ve Velkém Šenově

V sobotu 4. 11. 2023 se od 9.00 do 16.00 hodin konala ve Velkém Šenově ve školní tělocvičně již 3. výstava RC modelů, kterou pořádal školní klub naší základní školy ve spolupráci s městským úřadem.

Interaktivní učebna ZŠ Krásná Lípa

Interaktivní učebna ZŠ Krásná Lípa

Ve středu 4. 10. a 25. 10. jsme se se žáky 6. B a 6. A vydali na základní školu do Krásné Lípy, aby si zopakovali své znalosti z vesmíru a obdrželi i nějaké nové informace. A to nejdůležitější bylo, aby to bylo úplně z jiného pohledu než ve škole :-)

Halloween 2023

Halloween 2023

Netřeba dalších slov....více ve fotkách níže...

Keramický kroužek zahájil činnost

Od záčatku měsíe října na naší škole opět začal pracovat keramický kroužek. Každé pondělí od 13. 30 - do 15. 00 hodin. Již zde tento kroužek navštěvuje 10 dívek a jeden chlapec. Zatím jsme modelovali kočičky a pavouky. Sešla se skvělá nadaná parta mladých keramiků. Co se nám zatím podařilo vymodelovat vidíte na fotografiích.

Dušková Zdeňka

Projekt Krokus 2023/2024

Projekt Krokus 2023/2024

Žáci šestého ročníku se zúčastnili mezinárodního projektu Krokus, realizovaný organizaci Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Výsadba chryzantém na náměstí

Výsadba chryzantém na náměstí

Naši žáci během hodiny pracovních činností vysázeli na náměstí do květináčů chryzantémy. Práce se jim moc líbila a chtějí se o vysázené chryzantémy dále starat.

Podzimní florbalový turnaj

Podzimní florbalový turnaj

Tradičního florbalového turnaje se zúčastnilo 25 žáků. Atmosféru nejlépe vystihují přiložené fotografie. Všichni byli za své výkony oceněni.

1. kolo Duhového víceboje na 1. stupni

1. kolo Duhového víceboje na 1. stupni

Mezinárodní den světové výživy patří 16. říjnu. Pro připomenutí tohoto dne jsem mezitřídní soutěž odstartovala týdnem ZDRAVÝCH SVAČINEK. Pro někoho hračka, pro někoho výzva a tvrdá zkouška bez bonbónů, sušenek, donutů a jiných sladkostí a neřestí. Během 5ti dnů děti snědly mnoho rajčat, okurek, jablíček, citrusů, ořechů, celozrnného pečiva, sýrů, pomazánek a jiných velmi zdravých a chutných potravin. Svačinové boxíky zářily všemi barvami, voněly svěžím a zdravým jídlem. Tento týden jsme si velmi užili a nebyl nikdo ze zúčastněných, kterým by zdravé svačinky nechutnali. 1. místa vybojovaly děti z 1.A, 3.A a 5.A. VELMI TÍMTO DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ SE NA PŘÍPRAVĚ SVAČINEK PODÍLELI. M. Vébrová

DUHOVÝ VÍCEBOJ - 1. KOLO

DUHOVÝ VÍCEBOJ - 1. KOLO

Ve pondělí 16. října 2023 proběhlo první kolo mezitřídní soutěže v Duhovém víceboji. Soutěžila čtyřčlenná družstva ze všech ročníků ve dvou disciplínách - střelbě na koš a střelbě na florbalovou branku.

PUZZLE - soutěž ve skládání

PUZZLE - soutěž ve skládání

V rámci školního klubu jsme vyhlásili soutěž jednotlivců ve skládání Puzzle - kreslené obrázky zvířátek. Celkem se přihlásilo 21 žáků. Někteří přišli i na opravu a zlepšili si svůj čas.

Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

V úterý 10. října 2023 jsme v rámci českého jazyka – literatury – navštívili knihovnu ve Velkém Šenově. Všechny ročníky  - 7. A,B, a 9.A,B - měly stejný úkol – vytvořit dvoučlenná družstva, která obdržela pracovní list a měla vyhledávat knihy, číst v nich, odpovídat na otázky a hlavně šlo o spolupráci všech členů, což byl u některých problém.

1.setkání předškoláčků

1.setkání předškoláčků

11.10.2023 proběhlo na naší „Malé škole“ první setkání budoucích školáčků. Šestnáct holčiček a kluků (a šestnáct maminek) přišlo „okouknout“, co je od příštího školního roku čeká. Setkání proběhlo ve velmi přátelském duchu, zpívalo se, tancovalo, muzicírovalo se s doprovodem oříšků, pomáhalo se předzásobit veverky na zimu, hádaly se nesmysly v popleteném lese a baštila se kouzelná jablíčka ze školní zahrady (ten, kdo si kousne, ten se strašně moooc začne těšit na školu).

Příští setkání proběhne, až začne kralovat paní Zima. A bude to setkání vyráběcí.

D. Kučerová,  budoucí učitelka 1.třídy.

Archiv: