Evropský den jazyků

V rámci českého jazyka jsme si 26. září 2019 připomněli Evropský den jazyků. Děti vypracovávaly projekty s různým zaměřením.

Evropský den jazyků

Žáci šestého ročníku si podle svého vybrali jednoho českého spisovatele – jednu jeho básničku napsali na čtvrtku, doplnili ilustrací a před třídou ji zarecitovali. Žáci sedmých ročníků si připravili také jednoho českého spisovatele dětské literatury, přinesli jednu jeho knížku na ukázku a pověděli nám zajímavosti o daném spisovateli. Ze všech prací a knížek jsme vytvořili výstavku, aby si i ostatní žáci mohli prohlédnout knihy a básničky.

Touto zajímavou formou se žáci také seznámili s evropskou kulturou, jazyky hovořícími v Evropě, místy, kde vlastně jednotlivé země leží. Při prezentacích sami doplňovali výklad spolužáků o ostatní vědomosti a postřehy.

Dušková Zdeňka