Mezinárodní den dětí

Výstava „Putování za stromem“

Od pondělí 7.6. probíhá (a bude až do rozmočení) u I.stupně výstava s názvem Putování za stromem. Na výstavě lze spatřit práce našich žáků. Jedná se o počiny výtvarné i slohové, práce skupin i jednotlivců, doplněné reportážními fotografiemi. Všechna dílka mají zajímavé pojítko. Tím bylo společné téma – STROM a čas, kdy tato díla vznikala. …ale hezky od Adama. Každý rok se 1.6. slaví  Mezinárodní den dětí. Na naší škole vždy probíhá formou zábavy a společných her. Důležité je to slovo „společných“. Bohužel celá společnost je poznamenaná dobou s nemocí a společné sdružování není prozatím bezproblémové. Proto jsme se rozhodli, že každá třída prožije MDD po svém. Společná myšlenka, která ale propojila všechny třídy, bylo jednotné téma – Stromy kolem nás a cesta – putování za nimi. Prvňáčci putovali do Šluknova do krásného Karlova údolí za bukem, druháci navštívili Vilémov a památné lípy u kostela, třeťáci směřovali svou pouť do Lipové – jabloňovou cestou za borovicí, čtvrtá A dobývala nejsevernější bod ČR a objevovala krásu kvetoucích třešní, čtvrtá B obešla šenovské rybníky, přirozené prostředí olše lepkavé a pátá třída šlapala do lomu poblíž Mikulášovic za listnatými velikány – duby.

A výsledek? Ten viditelný jste si mohli prohlédnout na plotě zahrady I. stupně. A ten okem nespatřitelný? Radost z toho, že jsme zase mohli dělat něco společně jako třída a kamarádi, radost z pohybu a svobodného dýchání, radost z objevování a pozorování přírody.

Realizace výstavy netěšila jen nás – děti a učitelky, ale i návštěvníky, kteří na výstavu zavítali. Do Knihy návštěv nám napsali několik vřelých vzkazů. Děkujeme jim za hezká slova.

Kol. I. stupně.