Dětský den v 5.A aneb putování za dubem

Naše dobrodružná výprava začala v úterý 1.6. před školou. Cestou necestou nás provázely duby, na kterých byly cedule s úkoly a ty musely děti splnit. První z úkolů byl Jarní lovec (pozoruj přírodu kolem sebe a zaznamenávej, co cestou vidíš – choroš, hnízdo, dutinu ve stromě…), další úkol byl určit směr chůze pomocí buzoly, následovalo hledání velmi vzácného stromu s nevídanými plody ( objevili jsme nanukovník, všichni jsme si přáli mít tento strom na zahradě). Když začaly docházet síly opekli jsme si vuřtíky u lomu v Mikulášovicích a o kousek dál našli celou alej dubů. To byl náš cíl, tam jsme se utábořili a zkoumali a zkoumali a zkoumali. Po návratu ke škole jsme se plni zážitků a řádně unaveni rozloučili.

Další tři dny ve škole byly ve znamení vyhledávání zajímavých informací o dubu, malování, stříhání, slohových cvičení atd. Zkrátka vytvoření prezentace, která byla vystavena následující týden před školou.