Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

V rámci českého jazyka a Evropského dne jazyků jsme se 7. a 8. ročníkem navštívili knihovnu ve Velkém Šenově. Někteří žáci byli v knihovně poprvé. Prohlédli jsme si vybavení knihovny, paní knihovnice děti seznámila s tříděním jednotlivých oddělení, podmínkami členství v knihovně. Potom se žáci rozdělili do skupinek a vyhledávali informace, které měli připravené v testíku.

Veliký problém bylo rozpoznat, co je to vlastně jméno a co příjmení, dále sledovat podle abecedy zařazení knih nebo pochopit zadání otázek. Všechny práce jsme vyhodnotili a rozdělili body. Nejlépe si vedli žáci 8. B – většina z nich splnila všechny zadané úkoly. Při další hodině českého jazyka jsme si řekli správné odpovědi.

Dušková Zdeňka