Zelený den

15. října jsme si na I. stupni užili první projektový den. Každoročně volíme na rozjezd oblíbené téma – BARVU. Letos padl los na ZELENOU. Celá škola se nám v pátek proměnila v koberec mechu. Zelená lavina dětí zaplavila školu od půdy po sklep (obrazně řečeno, do sklepa i na půdu nechodíme). V každé třídě se pak zelená barva prolínala celou výukou. Zachraňovala se mimozemská plavidla i samotní marťani, zpívalo se o zelené travičce, tančilo se, cvičilo se zelenými mašlemi, vařilo se ze „zelené“ (pozor, ne z lihoviny), luštilo se a šifrovalo, četlo, jak jinak než zeleně.

Pro druháky, třeťáky, čtvrťáky i páťáky - staré harcovníky – není projektový den novinkou. Kdo však zažil svou premiéru, byli naši prvňáčci. A co že se u našich nejmenších dělo? Děti v 1.A si užily první výuku v centrech, hledaly ukryté chameleony, skládaly zelenou zeleninu a ovoce podle čísel a do klecí podle písmen a čísel pochytaly zelená zvířátka. nakonec se proskočily jako žabky. A aby si užila i bříška, pochutnaly si na zelených muffinech od jedné moc šikovné maminky.

Děti z 1.B doprovázela celým dnem zelená pohádková postavička vodníka Česílka. Žáci se stali jeho pomocníky a plnili úkoly, kde uplatnili získané vědomosti z matematiky, češtiny i prvouky. Pomáhali Česílkovi vyčistit rybník od odpadků, posbírali korálky, které mu víly rozsypaly a slepovali obrázek jeho kamarádky rybičky.

Zelený den jsme si všichni náramně užili. Možná je to tím, že zelená přináší dobrou náladu…anebo tím, že jsme prostě dobrá PARTA.

Za I. stupeň D. Kučerová