Informační průzkum

Vážení rodiče, chceme Vás informovat o výsledcích dotazníku, který byl proveden mezi žáky naší školy.

Obsahem dotazníku bylo zjištění sociálních vztahů mezi žáky a vliv počítačů a sociálních sítí na ně. Zjištění bylo natolik závažné, že jsme se rozhodli vás tímto způsobem informovat. Alarmující je skutečnost, že se navýšil počet hodin času strávených u počítačových her a sociálních sítí. Ve všedních dnech to je průměrně 5 hodin a o víkendech 10 a více hodin. Ve většině případů se to děje bez vědomí vás rodičů a to v nočních hodinách. Tímto vás chceme upozornit a zároveň požádat o spolupráci. Bylo by dobré omezit přístup k síti wifi a datům a to ne pouze slovně, ale ošetřit to v samotných zařízeních. Důsledkem tohoto nevhodně tráveného volného času je únava, apatie, nesoustředěnost a bohužel i závislost. Asi u čtvrtiny žáků se objevily informace o kyberšikaně, ale také o tom, že při svém užívání sociálních sítí byli neznámými osobami vyzýváni k posílání svých odhalených fotografií. Pokud se u vašeho dítěte objevuje závislost na sociálních sítích a vy si s tímto problémem nevíte rady, můžete kontaktovat nás nebo odborníky SVP Jiříkov /email – socialnisvp@ddsjirikov.cz, telefon – 770 149 854, 778 742 766 /.

VP Antonín Borovka a PP Zdeňka Dušková