Projekt Krokus 2021/2022

Žáci devátého ročníku se zúčastnili mezinárodního projektu Krokus, realizovaný organizaci Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.
Projekt nabízí možnost, jak přiblížit téma holocaust “šoa„ našim žákům. Na toto téma nám byly poskytnuty učební materiály s metodickými pokyny a také cibulky žlutých krokusů.
Krokusy jsme doplnily, do již dříve vysázené formy ve tvaru Davidovy židovské hvězdy před školou druhého stupně.
Vážíme si spolupráce s mezinárodním projektem Krokus, kdy můžeme žákům každoročně připomenout téma holocaust. Je důležité si připomínat jeden a půl miliónů židovských a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu.

Vysázené krokusy by se měly začít objevovat v lednu jako žlutá poupátka a zároveň připomenout den vzpomínky “šoa„ který připadá, na 27. ledna.

Vypracoval: Doležal Jaroslav