TONDA OBAL NA CESTÁCH

Dne 21 .1. 2022 proběhla na naší škole beseda na téma Tonda-obal. Je to akce s programem určeným pro základní školy. Tato akce je vedena autorizovanou společností EKO-KOM, a.s.. Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK.

Cílem je naučit žáky jak se správně třídí odpad a jeho další využití. Názorně je žákům ukazováno na vzorcích recyklovaného materiálu, co vše se dá zpětně využít. Jednotlivé besedy byly tématicky postaveny, pro každý ročník zvlášť od první do deváté třídy, dle věkových skupin.

Cílem naší školy je reagovat na aktuální problematiku ochrany životního prostředí, zejména k Evropské strategii vzdělávání pro udržitelný rozvoj, která vyžaduje zkvalitnění EVVO ve školách.

Závěrem bych chtěl poděkovat lektorům z programu Tonda-obal za pěkný přístup k žákům a velmi kvalitní přednášku plnou užitečných informací.

Vytvořil: Ing. Doležal Jaroslav