Židovské muzeum Praha

V úterý 17. 5. jsme se se žáky 9. tříd vydali v rámci projektu Holocaust do Židovského muzea v Praze. Součástí prohlídky bylo školící středisko v muzeu, kde žáci ve skupinách zpracovávali informace o životě lidí za 2. světové války, Pinkasova a Staronová synagoga a židovský hřbitov.

Jak se žákům školní akce líbila si můžete přečíst v několika následujících větách:

• první zastávka ve veliké budově, kde jsme měli prezentaci "Hanin kufřík", byla zajímavá; následující týmová práce o Martinu Glasovi byla poněkud zmatená a pro někoho nepříjemná, ale užil jsem si ji

• hřbitov a synagogy byly dechberoucí, historie sršela do vzduchu a já ji rád nasál

• cesta autobusem byla dobrá

• byl to krásný výlet, bylo to zajímavější než v Terezíně

• zajímavé bylo vidět modlící se židy u hrobu Rabího Löwa

• bylo to zajímavé a dozvěděla jsem se něco nového

• z exkurze nejsem unešen, ale ani nijak zklamán, nejzajímavější částí byl starý židovský hřbitov

• v Praze se mi moc líbilo, bylo to naučné a prohlédli jsem si nové věci, průvodkyně byly také milé

• celá exkurze byla velmi zajímavá a poučná, bylo to fajn

• Praha byla velmi super, podle mě to bylo až moc dlouhý, ale počasí přálo, zpívali jsme v autobuse a celá cesta byla super; jeden z nejlepších výletů, co jsem zažil za posledních 9 let :-)

...