Ve středu 5. února 2025 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Po dvou letech jsme opět mohli soutěžit v recitaci. Tentokráte se přihlásily 2 statečné soutěžící. Každá si doma připravila básničku dle svého výběru a pak ji před porotou a druhou soutěžící zarecitovala. Mezi soutěžícími byla dvě děvčata – jedna z osmého a druhá z devátého ročníku. Děkujeme oběma dívkám za účast.
Kategorie 8. – 9. ročník
Vítězkám gratulujeme.
Dušková Zdeňka, Zemanová Jitka
Úspěch našich žákyň v regionálním kole soutěže Karlovarský skřivánek
Rok s rokem se sešel a opět nastal čas, kdy se na 1. stupni naší školy scházíme a recitujeme. Letos připadl tento den na středu 5. února.
Bohužel, letošní ročník této soutěže probíhal téměř v komorním složení, neboť „odvážlivců“, kteří si připravili soutěžní báseň, bylo pouze 8. A tak se porota dohodla, že vyhráli všichni!
V mladší kategorii obsadila : 1. místo – Terezka Krejčí
2. místo – Ninuška Jelínková a Kristýnka Kerblová
3. místo – Anička Suková
Ve starší kategorii: 1. místo – Kája Hluchý
2. místo – Bára Kubíková a Kristýnka Gašparová
3. místo – Anička Le
V Rumburku nás budou zastupovat Terezka Krejčí, Kristýnka Kerblová, Kája Hluchý a Bára Kubíková.
HODNĚ ÚSPĚCHŮ ! ! !
V úterý 4. 2. a ve čtvrtek 6. 2. jsme se s 8. a 9. třídou vydali místo odpoledního vyučování na zimní stadion v Rumburku si trochu zabruslit. Celkem bruslilo 35 dětí z 9. tříd a 31 dětí z 8. tříd. Akci jsme si všichni společně užili. Bylo vidět velké zlepšení u všech dětí a opět projevily touhu bruslení si zopakovat.
Dne 5. února jsme se vydali na exkurzi do muzea v Rumburku, kde jsme se zúčastnili zajímavého projektu „Za Bílou paní“. Celkem 24 žáků se zapojilo do této kulturní akce, která byla zaměřena na historii a legendy spojené s tímto městem. Na začátku nás samotná Bílá paní seznámila s historií muzea a jeho sbírkami. Následně jsme se dozvěděli o legendě Bílé paní, která je spojená s hradem Tolštejnem. V průběhu prohlídky jsme si prohlédli dobové exponáty, které ilustrovaly život v minulosti. Projekt zahrnoval i interaktivní část, kde jsme se mohli zapojit do her a hádanek. Nejvíce nás zaujala repliky historických předmětů a nástrojů. Bylo fascinující poslouchat příběhy, které se k těmto exponátům vážou. Exkurze nám poskytla nový pohled na historii našeho regionu a prohloubila naše znalosti. Všichni jsme se shodli, že tato exkurze byla nejen poučná, ale také velmi zábavná.
Hana Kittelová
1. pololetí za námi! A oslava? Na 1. stupni jsme slavili a to pořádně! Uspořádali jsme si CRAZY DAY a věřte, bylo to opravdu BLÁZNIVÉ. Děti a paní učitelky se převlékly do barevného, netradičního, hodně vtipného oblečení. Nechybělo legrační akrobatické vystoupení, módní přehlídka všech tříd, hlasování o nejCRAZY třídu a na závěr diskotéka. Bylo to velmi zábavné, plné smíchu a radosti. A vysvědčení? I to jsme stihli! Hezký prodloužený víkend si popřáli a v pondělí? Přece pravou nohou vykročíme a 2. pololetí zvesela zahájíme! Monika Vébrová
Když se řekne měsíc leden, vybaví se mi zima, sníh a sněhulák. A proto byla pro letošní leden vyhlášená sněhuláková výzva. Děti sněhuláky kreslily, vyráběly z papíru, ovoce... Počasí nám chvilku přálo, tak se mohlo i stavět ze sněhu. Nejvíce těch sněhových postavili neporazitelní čtvťáci, stali se tak absolutními vítězi tohoto zimního kola soutěže Duhový víceboj. M. Vébrová
Ve středu 15. ledna 2025 proběhlo již čtvrté kolo nové mezitřídní soutěže v Duhovém víceboji. Soutěžila tentokráte dvoučlenná družstva ze všech ročníků a to v keramice. Zadání znělo – vymodelujte z keramické hlíny výrobek na téma SRDCE – většina družstev tvořila klasické srdíčko, pouze jedno družstvo vytvořilo srdíčkovou čokoládu. Práce všech soutěžících zaslouží pochvalu, bylo velmi těžké určit nejlepší. Což můžete sami posoudit podle obrázků. Hodnotilo se anonymně, nikdo nevěděl, kdo kterou práci vytvořil.
Stále máme dvě kategorie. Výsledky jednotlivých tříd najdete v tabulce.
6. - 7. ročník
1. místo – 7.A - 28 bodů
1. místo – 6.A - 28 bodů
1. místo – 7.B - 28 bodů
2. místo – 6. B - 23 bodů
8. - 9. ročník
1. místo – 9.A - 30 bodů
2. místo – 8.A - 26 bodů
3. místo – 8.B - 20 bodů
4. místo – 9.B - 0 bodů
I v tomto školním roce jsme tradičně uspořádali pro žáky druhého stupně olympiádu ze zeměpisu. Ta je rozdělena do tří kategorií podle ročníku (6. třída, 7. třída, 8. a 9. třída). Celkem se přihlásilo 18 dětí ze 2 kategorií. 7. třídu bohužel tato akce nezaujala. Na postup do okresního kola je potřeba minimálně 50% úspěšnost, ale kdo bude naši školu reprezentovat, to si necháme ještě chvíli pro sebe, než bude konečné zhodnocení a předání diplomů :-)