1. třída - úkoly - 16.3 - 18.3. (pondělí až středa)

Dobrý den děti a dobrý den rodiče, posílám další várku DÚ. Přeji hodně trpělivosti a píle. Pro rychlíky a pro ty co se nudí, pošlu dodatečně pracovní listy. S pozdravem D. Kučerová

Pondělí 16.3.2020                                                                                                                                                                                                            Na webu máte nahraná videa – pohádku na písmenko H, tvoření na H a psaní velkého Z (Z je až na středu)

SLABIKÁŘ Str. 54 celé  -   Začínáme nové písmeno H

básničce zakroužkujte všechna písmena H,h a spočítejte je. V omalovánce vybarvěte jen to, co začíná na H.

Cvičení pod obrázkem – 2 řádky slabik. Pospojujte do slov ( Hana, Hela, husa, hory, duha, Hynek, house, rohy)

Brýle – Co nepatří do skel? Neexistuje jednoznačná odpověď. Děti vymýšlí, co by tam nepatřilo, ale vše musí podpořit nějakým smysluplným argumentem. (Např. Nepatří tam hranolky, protože to je výrobek a ne plod. Mohou ale říci i následné – Nepatří tam houba, protože roste v lese, vše ostatní roste na zahradě či na poli (včetně brambory, ze které udělám hranolky)).

Článek – po přečtení zakroužkujte všechna jména a odpovězte na otázku v zeleném rámečku.

PS ke slabikářiStr. 29 cvičení – červené pero, tulipán, tenisák

MATEMATIKA uč.  - Str. 33 celé ! počítejte peníze (pravé jsou nejlepší)

Mat. PSStr. 37 celé

PÍSANKAStr. str. 15

Úterý 17.3.2020

SLABIKÁŘStr. 55 celé

Dramatizace cvičení smajlík. Čtení přímé řeči.

Sloupeček zelená, žlutá, modrá – zakroužkuj slovo podle hádanek:

1. Sladký plod
  2. Jiné označení pro košili, blůzku.
  3. Sportovní pomůcka.
  4. Nevysvětlitelná věc.
  5. Klid, dobrá nálada.

Pusinka – převyprávěj pohádku podle obrázků

Když všechno vypracuješ, tak za odměnu popros rodiče, aby ti pustili Smolíčka z následujícího odkazu https://www.youtube.com/watch?v=_-A97h16dno

Pro extra šikulky na včeličku. Nyní máme rok 2020. Pohádka byla natočena v roce 1973. Jak je pohádka stará? (Existují kalkulačky.)

PS ke slabikářiStr. 29 – cv. Domácí úkol, tužka (doplňte chybějící čárky a háčky)

MATEMATIKA uč. - Str. 34 celé, pojmy a zkratky  l=litr, kg=kilogram

Mat. PS - Str. 38 celé, rozklady – všechny kombinace k rozkladům (nutno stále procvičovat a automatizovat)

PÍSANKA - Str. 16 celé