Úkoly 20.4. - 22.4. (pon. - st.)

Dobrý den, s pondělkem přináším nové domácí úkoly a vyzývám rodiče těch žáků, kteří si minulý týden nevyzvedli sešity a novou písanku, aby se se mnou spojili a domluvili na předávce. Znovu připomínám pravidelnou kontrolu úkolů. Můžete je posílat postupně, ne všechno najednou. Děkuji rodičům, kteří tak již bez výzvy činí. Taktéž děkuji za pravidelný přísun fotografií do galerie. Děti jsou alespoň tímto způsobem ve spojení.

Novinkou v úkolech bude občasné psaní do modrého sešitu. Bude se jednat o přepisy, případně diktáty (nebo videodiktáty). Práce v sešitech bude v zadání DÚ vyznačena modrou barvou.

Hezký týden přeje D. Kučerová

20.4. - pondělí

Slabikář - str. 74 cvičení papoušek, tulipán Maminka , pozor! kdo chce získat další včelu, tak se básničku Hledání naučí nazpaměť a mamince ji doma zarecituje.

Do modrého sešitu ČJ přepiš 2 věty ze str. 74 cv. Maminka (Mám rád svou maminku. Moje maminka je moc milá a hodná.)

PS ke slabikáři - str. 44 tubulka tulipán

Písanka str. 40 Kdo co dělá (Kráva bučí. Čmelák bzučí. Slepice kdáká. Žába kváká. Sova houká. Husa kejhá.)

Matematika uč. - str. 52 slovní ploha 2,3,4+ geometrické tvary, vystětlete dětem pojmy - vrchol, počet vrcholů, strana

PS k mat. - str. 52 cv. lupa, čer.pastelka, srdíčko

21.4. - úterý

Slabikář - str. 74, cv. pusinka, nakresli maminku, jméno maminky, papoušek, úkol na včelu - nakresli maminku, vyfoť a pošli