Lesní pedagogika 7. ročníků

Dne 1. 2. 2022 se naši žáci 7. ročníku zúčastnili projektu „Lesní pedagogika“. Tento projekt byl realizován pracovníky LČR Rumburk lesním správcem Ing. Romanem Kratochvílem a technickým pracovníkem panem Zbyňkem Machem. Žáci se sešli s panem Machem v lese nad Velkým Šenovem u Liliového rybníka, zde byly připraveny hry se zaměřením na lesní tématiku. Během her měli žáci možnost se něco naučit prožitkem, mohli zapojit všechny své smysly. Není nic lepšího, než si vše doslova osahat, očichat, přímo vidět, prostě být součástí živé přírody. Lesní pedagogika také prohlubuje znalosti o problematice životního prostředí a udržitelného rozvoje. Na závěr výuky si žáci pod dohledem lesníka opekli buřty a tak příjemně zakončili výuku v lese. Chtěli bychom poděkovat pracovníkům LČR Rumburk za velmi příjemný badatelsky strávený čas v přírodě velkošenovských lesů.

Napsal: Ing. Jaroslav Doležal