Informace k výuce

Informace k výuce

Od čtvrtka 17. 6. se všechny třídy vrátí k běžné výuce.

Ředitelské volno

Vzhledem k hygienické situaci na naší škole nařizuje ředitelka školy na doporučení hygienické stanice dvoudenní ředitelské volno na úterý 15. a středu 16. června 2021.

 

Školní klub a školní družina budou po tyto dva dny uzavřeny.

Školní jídelna bude otevřena jen pro cizí strávníky pro výdej jídla s sebou.

 

Během těchto dvou dnů by měli žáci vyhledávat minimum kontaktů.

Návrat k výuce bude od čtvrtka 17. června. Podle hygienické situace buď distančním, nebo prezenčním způsobem výuky.

Sledujte prosím naše webové stránky. O aktuální situaci vás budeme včas informovat.

Dětský den na 1.stupni

Dětský den na 1.stupni

Dne 1. 6. oslavily děti z 1. stupně dětský den formou výletu. Výlet nebyl ledajaký, byl směřován k určitému stromu. Každá třída šla jinou trasou za jiným stromem. 1. třída putovala za bukem lesním do Karlova údolí, 2. třída za lípou srdčitou do Vilémova, 3. třída jabloňovou alejí za borovicí do Lipové, 4.A navštívila Nordkap a třešeň, 4.B vyrazila za olší lepkavou k rybníkům ve Velkém Šenově a 5.A za dubem letním k lomu u Mikulášovic.

Počasí nám přálo a děti si výlety moc užily.

Sportovní dětský den 1. 6. 2021

Po dlouhém domácím vyučování jsme se rozhodli dětem zpříjemnit jejich sváteční den. Připravili jsme 8 stanovišť, kde plnili úkoly postupně všichni ze třídy, nebo se různě střídali. 

POZOR - Informace k výuce

Info pro rodiče:
Vzhledem k objevení se pozitivního případu na covid 19 v 5.B třídě ZŠ Velký Šenov, bude tato třída ZŠ uzavřena vystavenním rozhodnutí o karanténě Krajskou hygienickou stanicí do dne 7.6.2021.

Všechny rizikové kontakty (případně také ze školní družiny) budou obvolány v rámci chytré karantény, bude jim sdělena 14 denní karanténa od posledního kontaktu s pozitivním (počítá se s datem 24.5.), bude vystavena žádanka na PCR test. Test je nutné podstoupit 5.-7. den, nejpozději 10. den od posledního kontaktu s pozitivním.

Informace k výuce od 24. 5. 2021

Dnes 21. 5. končí rotační výuka na 2. stupni.
 
Od pondělí 24. 5. jdou do školy všechny třídy.
 
Testování na 1. i na 2. stupni bude jen jednou týdně v pondělí.
 
Nadále platí povinnost nošení roušek.
Děkujeme

Děkujeme

Tak jako děti v celé naší republice, tak i naší žáci se zapojili do akce DĚKUJEME. Namalovali obrázky, ve kterých vyjadřují své poděkování všem, kteří v této nelehké době bojují v takzvané první linii s koronavirem, ať už jsou to zdravotníci, lékaři, sestřičky, vojáci, hasiči, policisté, dobrovolníci…., prostě všichni, kdo pomáhají ostatním. Zde vidíte jejich poděkování.

Den matek 5.5.2021

Den matek 5.5.2021

Druhou květnovou neděli měly na celém světě maminky svůj svátek. Každá dostává dárek jiný. Žáci naší školy v rámci výtvarné výchovy kreslili, vyráběli nebo pekli dárky pro své nejdražší maminky, kterými je pak obdarovali a myslím si, že udělali velkou radost. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.

Informace k výuce od 17. 5. 2021

Od 17. května končí rotační výuka na 1. stupni. 

V pondělí 17. května nastoupí do školy všechny třídy 1. stupně.

Nadále platí povinnost nošení roušek a testování.

 

2. stupeň pokračuje v rotační výuce.

Informace k výuce

Od 3. 5. testujeme na 1. stupni na přítomnost COVID jen 1x za týden.

 

Po nástupu 2. stupně budou testy na druhém stupni 2x týdně.

V Ústeckém kraji zatím 2. stupně nenastupují.

Čtenář roku - 2.třída

Čtenář roku - 2.třída

Březen měsíc knihy. Paní asistentka M.Vébrová vymyslela pro děti z naší 2.třídy čtenářskou aktivitu po dobu distanční vídě ýuky. Stačilo (někdy to byla doopravdy fuška) přečíst knihu a vyplnit čtenářskou kartu.Ve třídě se našlo 14 čtenářů, kteří se ochotně zapojili. Nejpilnější čtenářkou se stala Terezka J.Všichni, kteří se zapojili, obdrželi od p. Vébrové čtenářský diplom a háčkovanou záložku. Pak jsme si společně ťukli moštem  na čtenářský zdar. A co závěrem? Překonali jsme již čtenářskou výzvu - 100 KNIH DO ROKA. Nyní se všichni cítí na to, že dáme 130! PS: Vážíme si spolupráce s paní asistentkou a moc jí celá třída děkujeme!!

Kapitánská základna 2.třída

Kapitánská základna 2.třída

U druháků roste kapitánská základna. Během distanční výuky si někteří pilňoši vysloužili svojí pracovitostí hodnost kapitána. Těšíme se na další kapitány, kteří to mají za pár...Teď se bojuje o admirálskou hodnost. Ono šéfovat takové flotile, to dá pořádnou prácičku.Tak uvidíme, kdo uspěje. 

Opožděné Velikonoce 1.třída

Opožděné Velikonoce 1.třída

Dnes k nám opožděně přiskákal velikonoční zajíček a nechal na tabuli zašifrovaný vzkaz: ,, Vajíčka hledej u stromů." Dali jsme na jeho radu a vydali se na zahradu k nejbližším stromům. Výsledek vidíte ve videu a na fotce.Děti si luštění a hledání moc užily.

EKOLOGIE V NAŠEM MĚSTĚ

V rámci českého jazyka žáci v osmém ročníku, když jsme probírali slohový útvar úvahu, psali na téma ekologie v našem městě. Zde si můžete přečíst některé jejich práce.

 

Dušková Zdeňka

Kresba čarodějnic při distanční výuce – VV 6. a 7. ročníků

Jelikož se blíží dětmi oblíbená akce, pálení čarodějnic, které se nemohou opět zúčastnit, tak jsme čarodějnice a čaroděje alespoň kreslili. Ale povedlo se jim to, že?

 

Dušková Zdeňka

 

 

Takto si někteří žáci představují vesmír.

Dušková Zdeňka

Vaření - březen/duben

Vaření - březen/duben

Opět si můžete v galerii prohlédnout domácí práce žáků 7. A,B z předmětu PVP - vaření. Jsou moc šikovní :-)

"Makro fotky" žáků

"Makro fotky" žáků

Při distanční výuce fotili žáci 6.B, 7.A,B a 9.A "makro fotky" - neboli fotky zaměřené na detail. Na některé z nich se můžete podívat v galerii. Velmi se jim povedly :-)

Informace k výuce - Od 19. 4. začíná rotační výuka pro 1. stupeň

Na dnešním jednání Krizového štábu Ústeckého kraje sdělila paní doktorka Šimůnková (ředitelka KHS), že nebude prodlouženo mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje č. 1/2021 (viz příloha), které se týkalo specificky okresu Děčín. Od pondělí 19. 4. 2021 by se tedy školy a školská zařízení, na území Ústeckého kraje, měly řídit opatřeními stanovenými na úrovni ČR.
 
Výuka začne dle informací zveřejněných v minulém týdnu.

Kontrola úkolů - GOOGLE CLASSROOM

Informace k distanční výuce

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021, kterým se omezuje provoz škol a školských zařízení.

Do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

Velikonoční vajíčka očima dětí

Velikonoční vajíčka očima dětí

Dnes vám ukážeme zdobená papírová velikonoční vajíčka, jak je kreslili žáci doma v rámci distanční výtvarné výchovy v šestém ročníku. Musíte uznat, že se jim povedla. Sedmé ročníky měly za úkol zase uplést pomlázku. Tímto způsobem jsme si alespoň trošku připomněli velikonoční tradice.

Názory žáků na závislost na počítačích

V osmém ročníku právě žáci v hodinách českého jazyka probírají slohový útvar úvahu. Psali jsme ji na různá témata, ale jedno téma je velmi aktuální pro všechny – Závislost na počítačích. V dnešní nelehké době žáci díky distanční výuce prosedí u počítače více hodin než při normální výuce. Zde si můžete přečíst názory některých žáků na toto téma.

Dušková Zdeňka

Archiv: