Židovské muzeum Praha

Židovské muzeum Praha

V úterý 17. 5. jsme se se žáky 9. tříd vydali v rámci projektu Holocaust do Židovského muzea v Praze. Součástí prohlídky bylo školící středisko v muzeu, kde žáci ve skupinách zpracovávali informace o životě lidí za 2. světové války, Pinkasova a Staronová synagoga a židovský hřbitov.

Jak se žákům školní akce líbila si můžete přečíst v několika následujících větách:

Exkurze PRAHA 17. května 2022

Exkurze PRAHA 17. května 2022

V úterý 17. května se vybraní žáci z osmých tříd – skupina 17 žáků – zúčastnila exkurze do PRAHY. Počasí nám ráno vůbec nepřálo, lilo jako z konve, ale po příjezdu do Prahy na nás vykouklo sluníčko a svítilo nám po celý zbytek dne. Navštívili jsme Karlův most, Staroměstské náměstí, Zlatou uličku, Chrám sv. Víta, prošli jsme si uličky Prahy, zámecké zahrady. Cestou zpět jsme si v autobuse se žáky 9. ročníků pěkně zazpívali.

HEZKY PĚŠKY

HEZKY PĚŠKY

Školní projekt s názvem „HEZKY PĚŠKY“. Tak znělo předposlední kolo DUHOVÉHO VÍCEBOJE na 1 stupni. Úkolem bylo během 14ti dní ujít jakoukoliv cestu nebo procházku a tu zaznamenat na projektový list. Téměř všichni soutěžící si s tímto hravě poradili a vybojovali tak pro svou třídu dalších pár bodů do naší mezitřídní soutěže. M. Vébrová

Turnaj ve vybíjené smíšených družstev

Turnaj ve vybíjené smíšených družstev

V pondělí 9. května se po třech letech opět mohl konat oblíbený turnaj ve vybíjené smíšených družstev. Všechny ročníky postavily osmičlenná družstva – podmínkou byly 3 dívky + kapitáni. Celkem soutěžilo 8 družstev z naší školy a k tomu 2 družstva z Mikulášovic. Hrálo se vždy 7 minut, každý s každým. Začínali jsme ve 13.45 a končili v 17.00 hodin. Musím poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže – žákům , vyučujícím i paní Kratochvílové, která upekla dětem výborné řezy. Všichni jsme si soutěž užili a už se těšíme na další ročník. Výsledky budou započítány i do duhového víceboje.

Čarodějnice ve Velkém Šenově.

Na konci měsíce dubna vypukl na naší škole rej čarodějnic. Čarodějnice byly najednou všude. Na oknech, na nástěnkách, ale hlavně v lavicích a před katedrou. Škola na 1. stupni se zkrátka změnila na čarodějnickou školu. Náš čarodějnický učitelský sbor vedl projektovou výuku, která prověřila schopnosti mladých čarodějů v různých odvětvích. Děti se báječně bavily a zároveň ukázaly, co dokáží.

O jejich zážitcích vám napoví více uveřejněné fotografie.

Nezbývá, než poděkovat všem zúčastněným za báječný den a těšit se zase na příští čarodějnice.

 

 

Link: https://velkysenovzs.rajce.idnes.cz/Carodejnice_na_1._stupni_ZS_V._Senov_2022/

Den matek.

Den matek.

Na tento krásný svátek jsme se všichni pilně připravovali. Učili jsme se básničky a písničky, tvořili jsme přáníčka i nějaké předměty maminkám pro radost. Pletli jsme košíky z pedigu, šili jehelníčky v podobě srdíček a ptáčků, malovali nákupní tašky, stříhali a lepili oblíbená přáníčka. Snad se maminkám naše dárečky líbily a možná vykouzlily i pár úsměvů....:-D.

                                                                                                                                                                                I.P.
Duhový víceboj 6. kolo

Duhový víceboj 6. kolo

V pondělí 2. května 2022 proběhlo šesté kolo nové mezitřídní soutěže v Duhovém víceboji. Soutěžila opět čtyřčlenná družstva ze všech ročníků v šesti disciplínách – vybavení kola, telefonní čísla, poznávání regionu, turistické značky, dopravní značky a evakuační zavazadlo. Výsledky jednotlivých tříd najdete v tabulce. Další kolo se uskuteční v pondělí 9. května, kdy se uskuteční vybíjená smíšených družstev.

Milé maminky, všechno nejlepší!

Milé maminky, všechno nejlepší!

Přání pro naše maminky ke dni matek vyrobily a podepsaly všechny přítomné děti prvního stupně naší školy. Maminky tímto zdravíme!

Soutěž o nejhezčí kraslici

V pátek 22.4. proběhlo vyhodnocení soutěže “ O nejhezčí kraslici”. Všechny kraslice byly opravdu povedené ????????????.

 

 

Grandfinále prezentiáda

Ve čtvrtek 21.4. se náš tým “Jelimáni” účastnil grandfinále v Praze. 

 

Velikonoční přáníčka školní družiny

Velikonoční přáníčka školní družiny

Terezín

Terezín

5. 4. 2022 se žáci 9. tříd vydali na exkurzi do Terezína. Čekala je prohlídka Ghetta (muzeum Ghetta, židovská modlitebna a mansarda, Magdeburská kasárna, kolumbárium a obřadní místnosti) a Malé pevnosti. 

 

Olympiáda z českého jazyka

V pondělí 28. března 2022 se v Děčíně uskutečnilo okresní kolo olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnila Andrea Jiřincová a Anežka Kubičková – žákyně 9. ročníku. Soutěž se skládala opět ze dvou částí – jazykové a slohové. V jazykové byla cvičení na gramatiku, práce s textem, významy slov. Ve slohové části děvčata psala na téma Vůně. Celkem se zúčastnilo okresního kola 36 žáků

Exkurze 5. A – Arboretum a velikonoční výstava

Exkurze 5. A – Arboretum a velikonoční výstava

Exkurze 5. A – Arboretum a velikonoční výstava „Veselé Velikonoce Vám přeje nejen beránek“ 30. března jsme vyrazili na přírodovědnou exkurzi do šluknovského Arboreta. Na tuto exkurzi jsme se těšili celou zimu! Z Velkého Šenova jsem vyrazili autobusem do Šluknova a tam nás čekala příjemná 3 kilometrová procházka do Kunratic. Před Arboretem na nás čekal náš průvodce, pan učitel ze Střední lesnické a odborné školy Šluknov. Provedl nás celým Arboretem, dozvěděli jsme velmi zajímavé informace o původních i nepůvodních dřevinách a rostlinách, představil nám největší strom na světě a překvapil nás tím, že i když jsme se prozatím žádné latinské názvy přírodnin neučili, tak je běžně používáme. Naplnili jsme si batohy největšími šiškami, co jsme kdy viděli a po malé svačině jsme vyrazili zpět do Šluknova. Ve Šluknově nás ještě čekala výstava v místním Šluknovském zámku, „Veselé Velikonoce Vám přeje nejen beránek“. Zde jsme si prohlídli spoustu různých forem na velikonoční beránky, přečetli jsme si zajímavé informace o Velikonočních svátcích a tradicích,vymalovali kraslice, vyluštili křížovky a rébusy a nakonec nám zbyl i čas na menší nákupy. Exkurze se nám moc líbila a ještě jednou děkujeme panu učiteli Filipu Holičovi za krásné a poučné dopoledne! Za celou 5. A Hanka Kittelová
 
 
 
Březen - měsíc knihy

Březen - měsíc knihy

JE TU MĚSÍC BŘEZEN, DO KNIHOVNY VLEZEM! Tak zněl název další mezitřídní soutěže, která byla součástí 5. kola DUHOVÉHO VÍCEBOJE. Úkolem bylo přečíst knihu a vyplnit čtenářskou kartu. Ke konci měsíce si čtenářské karty vybrala „bába Knihomolka“ a dala se do hodnocení. Hodnotil se výběr přečtené knihy, vyplnění listu, gramatické chyby, barevné zpracování a obrázek ke knize. Po zhodnocení se „bába Knihomolka“ vydala do všech tříd, aby odměnila všechny práce. Děti si vysloužily velkou pochvalu a ti nejlepší točenou zmrzlinu dle vlastního výběru. A věřte, nevěřte! To bylo radosti! M. Vébrová
 
 
 
 
 

 

PREZENTIÁDA 2022

Jdeme do FINÁLE! 

DUHOVÝ VÍCEBOJ – 5. KOLO

DUHOVÝ VÍCEBOJ – 5. KOLO

Ve středu 30. března 2022 proběhlo páté kolo nové mezitřídní soutěže v Duhovém víceboji. Soutěžila opět tříčlenná družstva ze všech ročníků v šesti disciplínách – lidová píseň, Bedřich Smetana a Antonín Dvořák, noty, poznávání hudebních nástrojů, písničky z pohádek, portrét hudebního skladatele. Jsou stále dvě kategorie. Bodové ohodnocení bylo velmi rozdílné. Výsledky jednotlivých tříd najdete v tabulce.

FOTOSOUTĚŽ VODA - VYHODNOCENÍ

FOTOSOUTĚŽ VODA - VYHODNOCENÍ

V průběhu měsíců prosince, ledna a února probíhala na naší škole v rámci školního klubu fotosoutěž na téma VODA. Žáci z celé školy v průběhu těchto měsíců odevzdávali fotografie vody ve všech možných formách. Celkem se soutěže účastnilo 24 žáků z druhého stupně naší základní školy, zasláno bylo přes 35 fotografií.

Slavní spisovatelé

Slavní spisovatelé

V měsíci březnu každý rok věnujeme v rámci literatury projektům Slavní spisovatelé. V sedmém, osmém i devátém ročníku si skupiny vybraly svého spisovatele. Potom si ve volném čase shromažďovaly materiály – fotografie, texty, zajímavosti. Společně vytvořily pomocí barevného papíru, čtvrtek plakát, kde také mohly psát a malovat, využily připravený materiál.

Bruslení o jarních prázdninách

Bruslení o jarních prázdninách

V úterý 15. března jsme utužili kolektiv se žáky ze 7. B a 9. B na zimním stadionu v Rumburku. Sešli jsme se až na místě před 11 hodinou a měli jsme na celé dvě hodiny stadion jen pro sebe :-)

Archiv: