Školní turnaj v MINIKOPANÉ 2021

Školní turnaj v MINIKOPANÉ 2021

Po roční covidové pauze se v pondělí 13.září uskutečnil na tréninkovém hřišti SK Velký Šenov turnaj v minikopané. Účastnila se ho smíšená fotbalová družstva druhého stupně a přišla i celá řada spolužáků povzbuzovat a fandit.

 

Provoz školního klubu 2021/22

Školní klub začíná již ve středu 1. září 2021 od 6.30 hodin. Provoz je stále od 6.30 do 7.45 hodin.

Zájemci se mohou hlásit u paní učitelky Zdeňky Duškové, u které si vyzvednou přihlášky. Poplatek činí 65 Kč za jeden kalendářní měsíc. Součástí školního klubu jsou i školní kroužky, které začnou od října 2021.

Organizační informace

Zde jsou potřebné informace na začátek školního roku.

Školní výlet 8.B

Školní výlet 8.B

29. 6. v 8:00 jsme se vydali se třídou směrem k Černému rybníku a dále jsme pokračovali na „Liliják“.

Školní výlet 8.A

Školní výlet 8.A

V úterý 29. června, předposlední den letošního neobvyklého školního roku, jsme podnikli náš školní výlet. Vybrali jsme si lokalitu zámeckého rybníka v Lipové. Celou cestu jsme šli pěšky, cestou dvě družstva – dívky a chlapci, soutěžila v různých úkolech. 

Pozvánka 5.třída

Pozvánka 5.třída

Páťáci posílají rodičům z Bradavic sovy s pozvánkami na slavnostní ukončení studia čar a kouzel.

Den otců 2.třída

Den otců 2.třída

Tak jako slaví maminky svůj svátek, nezapomíná kalendář a ani my na tatínky.Druháčci vyrobili pro tento den tatínkům přáníčko s kytičkou.A co že je to za kytičku? KAKTUS

Kostel sv. Bartoloměje ve Velkém Šenově

Kostel sv. Bartoloměje ve Velkém Šenově

Tak jako každý rok, tak i letos jsme se žáky 8. ročníku v rámci výtvarné výchovy malovali krásné domy v našem městě. Probírali jsme také architekturu, a protože v našem městě nejstarší stavbou je náš opravený kostel, tak jsme malovali právě ten.

Překvapení v 5.A

Překvapení v 5.A

Ve středu 2.6., když jsme se z předešlého dětského dne vrátili opět do třídy, na nás všechny čekalo milé překvapení v podobě nové, větší interaktivní tabule. Museli jsme ihned vyzkoušet jak se na ni pracuje. Začala hodina čj a nastal velikánský jásot, když jsme zjistili, že se na tabuli dá psát nejen tužkou (to už jsme byli zvyklí) ale i prstem. Za toto nádherné překvapení děkujeme paní ředitelce Heleně Čápové a panu zástupci Petru Bydžovskému.

Žáci 5.A a tř. učitelka

Dětský den v 5.A aneb putování za dubem

Dětský den v 5.A aneb putování za dubem

Naše dobrodružná výprava začala v úterý 1.6. před školou. Cestou necestou nás provázely duby, na kterých byly cedule s úkoly a ty musely děti splnit. První z úkolů byl Jarní lovec (pozoruj přírodu kolem sebe a zaznamenávej, co cestou vidíš – choroš, hnízdo, dutinu ve stromě…), další úkol byl určit směr chůze pomocí buzoly, následovalo hledání velmi vzácného stromu s nevídanými plody ( objevili jsme nanukovník, všichni jsme si přáli mít tento strom na zahradě). Když začaly docházet síly opekli jsme si vuřtíky u lomu v Mikulášovicích a o kousek dál našli celou alej dubů. To byl náš cíl, tam jsme se utábořili a zkoumali a zkoumali a zkoumali. Po návratu ke škole jsme se plni zážitků a řádně unaveni rozloučili.

Další tři dny ve škole byly ve znamení vyhledávání zajímavých informací o dubu, malování, stříhání, slohových cvičení atd. Zkrátka vytvoření prezentace, která byla vystavena následující týden před školou.

 

Informace k výuce

Informace k výuce

Od čtvrtka 17. 6. se všechny třídy vrátí k běžné výuce.

Ředitelské volno

Vzhledem k hygienické situaci na naší škole nařizuje ředitelka školy na doporučení hygienické stanice dvoudenní ředitelské volno na úterý 15. a středu 16. června 2021.

 

Školní klub a školní družina budou po tyto dva dny uzavřeny.

Školní jídelna bude otevřena jen pro cizí strávníky pro výdej jídla s sebou.

 

Během těchto dvou dnů by měli žáci vyhledávat minimum kontaktů.

Návrat k výuce bude od čtvrtka 17. června. Podle hygienické situace buď distančním, nebo prezenčním způsobem výuky.

Sledujte prosím naše webové stránky. O aktuální situaci vás budeme včas informovat.

Dětský den na 1.stupni

Dětský den na 1.stupni

Dne 1. 6. oslavily děti z 1. stupně dětský den formou výletu. Výlet nebyl ledajaký, byl směřován k určitému stromu. Každá třída šla jinou trasou za jiným stromem. 1. třída putovala za bukem lesním do Karlova údolí, 2. třída za lípou srdčitou do Vilémova, 3. třída jabloňovou alejí za borovicí do Lipové, 4.A navštívila Nordkap a třešeň, 4.B vyrazila za olší lepkavou k rybníkům ve Velkém Šenově a 5.A za dubem letním k lomu u Mikulášovic.

Počasí nám přálo a děti si výlety moc užily.

Sportovní dětský den 1. 6. 2021

Po dlouhém domácím vyučování jsme se rozhodli dětem zpříjemnit jejich sváteční den. Připravili jsme 8 stanovišť, kde plnili úkoly postupně všichni ze třídy, nebo se různě střídali. 

POZOR - Informace k výuce

Info pro rodiče:
Vzhledem k objevení se pozitivního případu na covid 19 v 5.B třídě ZŠ Velký Šenov, bude tato třída ZŠ uzavřena vystavenním rozhodnutí o karanténě Krajskou hygienickou stanicí do dne 7.6.2021.

Všechny rizikové kontakty (případně také ze školní družiny) budou obvolány v rámci chytré karantény, bude jim sdělena 14 denní karanténa od posledního kontaktu s pozitivním (počítá se s datem 24.5.), bude vystavena žádanka na PCR test. Test je nutné podstoupit 5.-7. den, nejpozději 10. den od posledního kontaktu s pozitivním.

Informace k výuce od 24. 5. 2021

Dnes 21. 5. končí rotační výuka na 2. stupni.
 
Od pondělí 24. 5. jdou do školy všechny třídy.
 
Testování na 1. i na 2. stupni bude jen jednou týdně v pondělí.
 
Nadále platí povinnost nošení roušek.
Děkujeme

Děkujeme

Tak jako děti v celé naší republice, tak i naší žáci se zapojili do akce DĚKUJEME. Namalovali obrázky, ve kterých vyjadřují své poděkování všem, kteří v této nelehké době bojují v takzvané první linii s koronavirem, ať už jsou to zdravotníci, lékaři, sestřičky, vojáci, hasiči, policisté, dobrovolníci…., prostě všichni, kdo pomáhají ostatním. Zde vidíte jejich poděkování.

Den matek 5.5.2021

Den matek 5.5.2021

Druhou květnovou neděli měly na celém světě maminky svůj svátek. Každá dostává dárek jiný. Žáci naší školy v rámci výtvarné výchovy kreslili, vyráběli nebo pekli dárky pro své nejdražší maminky, kterými je pak obdarovali a myslím si, že udělali velkou radost. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.

Informace k výuce od 17. 5. 2021

Od 17. května končí rotační výuka na 1. stupni. 

V pondělí 17. května nastoupí do školy všechny třídy 1. stupně.

Nadále platí povinnost nošení roušek a testování.

 

2. stupeň pokračuje v rotační výuce.

Informace k výuce

Od 3. 5. testujeme na 1. stupni na přítomnost COVID jen 1x za týden.

 

Po nástupu 2. stupně budou testy na druhém stupni 2x týdně.

V Ústeckém kraji zatím 2. stupně nenastupují.

Archiv: