Uzení lipovského pstruha

V sobotu 16. 9. 2023 se u rybníka Koupaliště v Lipové u Šluknova konaly rybářské závody.

Závody byly součástí kulturní akce nazvanou Uzení lipovského pstruha.

Rybářských závodů se účastnilo pět žáků naší školy.

Závodníci lovili ryby od 7.00-12.00 hodin a po vyhlášení výsledků se mohli spolu s ostatní veřejností účastnit i dalšího doprovodného programu. Byly zde hry a soutěže pro děti, bohaté občerstvení od domácích buchet, klobás, guláše až k největší atrakci- uzenému pstruhu.

Počasí a nálada na břehu rybníka byla výborná a všichni zúčasnění a ni budou dlouho vzpomínat.

Prohlédněte si zde fotografie z této povedené akce.

 

Minikopaná 2023

Minikopaná 2023

V pondělí 18. září se uskutečnil na tréninkovém hřišti SK Velký Šenov turnaj v minikopané. Účastnilo se ho osm fotbalových družstev druhého stupně a přišlo i několik spolužáků povzbuzovat a fandit.

Za pěkného počasí se hrálo ve dvou skupinách: A - mladší žáci, B - starší žáci. Vítězem celého turnaje se nakonec stalo družstvo třídy 9. B, které obdrželo putovní pohár. Všechna družstva dostala navíc za odměnu sladkosti a diplom.

Podzimní rybářský závod mládeže v rybaření

Podzimní závod mládeže 2023

 

Dne 9. září 2023 bylo ve Šluknově u rybníka Pazderák rušno. Probíhal zde Podzimní závod mládeže v rybaření.

Soutěže se zúčastnilo 28 soutěžících ze Šluknova, Velkého Šenova a okolních obcí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Vítězem se stal rybář, který ve dvou kolech vylovil nejvíce cm ryb.

Počasí bylo nádherné a ryby braly. Co více si rybář může přát.

Nezbývá než poděkovat organizátorům akce a těšit se na další ročník.

 

Výsledky kategorie I (do 12 let)

 

1. Szöllösi Josef

2. Sladkovský Petr

3. Bolík Josef

 

Výsledky kategorie II (nad 12 let)

 

1. Zellerová Alena

2. Doležalová Zuzana

3. Hejrovský Tomáš

 

 

HURÁ DO ŠKOLY!!!

HURÁ DO ŠKOLY!!!

Komu by se chtělo po prázdninách do školy?! A zvláště za takového počasí, kdy slunce hřeje o sto šest a na nebi je azuro. Blažence Prázdninové alias Bláže Pláže (civilním jménem Monice Vébrové) rozhodně NE!!! Proto si pro nás, celou Malou školu, připravila sranda sportovní dopoledne – Začínáme po prázdninách - na hřišti.

Organizační informace

Zde jsou potřebné informace na začátek školního roku.

Zápis do školní družiny na školní rok 2023/2024

28.8. 12:00 - 14:00
29.8. 9:00 - 12:00
30.8. 9:00 - 12:00
31.8. 9:00 - 12:00
1.9.   9:00 - 12:00
4.9.   9:00
 
Zápis proběhne v budově 1. stupně (zvonit na družinu číslo 1).

9.AB 2023 - Závěrečné rozloučení - Foto

Rozlučka se 4.třídou

Rozlučka se 4.třídou

Ošklivé slovo COVID, ale přesto vzniklo něco hezkého. Nejdřív odloučení a pak shledání. Abyste mi rozuměli…při první vlně covidu jsme byli prvňáci. Zavření doma, jen s papíry na vyplňování, sem tam nějaký online…a když pak došlo k uvolnění, byl tu konec roku. A akceschopní rodiče hned zorganizovali společné shledání na hřišti. No a z toho prvního závěru roku, z toho společného SETKÁNÍ  se stala TRADICE. Letos jsme se takto sešli už po čtvrté. Vše ale začalo v kině „velkolepým CIRKUSEM“, který jsme věnovali rodičům. Čtvrťáci se proměnili na akrobaty, provazochodce, siláky, klauny, zvířata, krotitele, ředitele, žongléry, tanečnici, kouzelnici, fakíra (který si říká safír)…no prostě cirkus, jak má být. Nařehtali jsme se na týden, poplakali si na měsíc a naladili na celé prázdniny….a pak se pokračovalo na hřišti, které pro nás zařídil tatínek Radek. Tatínek Martin nám ke všemu hrál, tancovalo se, jedlo se, zmrzlinovalo se – děkujeme všem maminkám za skvělé občerstvení, předávaly se pamětní listy, vyhodnocovaly soutěže, hrálo se ringo, fotografovalo se, přijela Delfinka (pro neznalé – fenečka učitelky)….a já děkuji za krásný dárek od vás všech, rodiče. A děkuji za tu bezva partu, jakou jste. Moc se těším do páté třídy.

Přeji všem pohodové prázdniny, odpočinku, bezva zážitky….a v září na shledanou.

TU Daniela Kučerová

 

Divadelní představení Budulínek

Divadelní představení Budulínek

Školní divadelní soubor DĚDIS si premiéru své hry nechal na poslední školní týden. „Budulínek“ totiž byla pořádná kláda. Napůl zpívané a napůl hrané dětské divadlo o tom, jak to může dopadnout, když neposloucháme rady moudrých. Ale aby to nebyla jen známá klasika, do pohádky se nám dostala i nahluchlá Karkulka. Inu komedie. Hudbu a část zpívaných textů jsme si zapůjčili od skvělé autorské dvojice Svěrák, Uhlíř a hra byla na světě. Našich osm statečných to zvládlo na jedničku. Dokonce už proběhla i žádost o autogram. Tak uvidíme, kam až to v hereckém světě dotáhne Martina, Agátka, Kája, Jaruška, Eliška, Markéta, Štěpán a Honza. Držíme palce, aby to bylo až k vřídlu do Varů.

Za soubor J. Zemanová a D. Kučerová

 

Slavnostní vyhodnocení školního roku

9.třídy se loučí.....

Přejeme hodně štěstí do další životní etapy!!

Třídní výlet 6. AB, 9. AB

Ve čtvrtek 22. 6. se společně třídy 6.A, 6. B. 9.A a 9.B vydaly na třídní výlet do bazénu do Děčína. Cesta, chování, vše bylo naprosto bez problémů. Děti si výlet náležitě užily a chtěly by jet znova :-)

Jediné mínus bylo příliš velké teplo při cestě zpět, ale jako obyvatelé „drsného severu“ jsme přežili :-)

 

Školní výlet 4.třídy

Školní výlet 4.třídy

20.6. se vypravila naše 4.třída na školní výlet do Děčína na místní historický klenot – Děčínský zámek. Cílem výpravy byla návštěva zámecké konírny, kde právě probíhala výstava PLANET A  EXOPLANET (planety mimo naší Sluneční soustavu) s doprovodným programem a Cesta alchymisty – bojovka ve venkovních prostorách zámku. I přes velké parno, které stěžovalo putování, se všichni stali Magistry alchymie I. řádu. Dokonce i glejt na to máme. A kromě toho…..pávi a maličké pávě (statnému pávovi se nějak zalíbila Jaruška, ze samé lásky by ji nejradši klovnul), palačinky všeho druhu, gulášovka ze sóji, hranolky, mraky zmrzliny, nákupy v íčku, hledání kešky, běhání po nádvoří, růže ze zámecké zahrady, výhledy na Děčín, galerie, selfíčka všech možných úhlů, cesta vlakem (ze které ale mnozí nic neměli, nýbrž a proto byli přilepení k mobilům). Cíl výletu splněn – někam jet, něco vidět a VŠECHNO utratit. …. jo a ještě nakrmit holuby (pamatuji si jen Lukáška, který byl možná Arnoštkou). Po naší návštěvě se z letců stali chodci, protože tak překrmené holuby ještě Děčín neviděl.

Za 4. třídu TU D.K. a naše posila M.Vébrová

Výlet 1. třídy

Výlet 1. třídy

V pátek 16.6. jsme se vydali s prvňáky na výlet do děčínské ZOO. Jízda vlakem byla úspěšná a my jsme se už nemohli dočkat. Uvnitř zoo jsme viděli mnoho zvířat, a dokonce jsme si mohli i některá nakrmit. Po prohlídce zoo jsme ještě stihli navštívit expozici Rajské ostrovy, kde jsme viděli podmořský svět a spoustu živočichů, co v něm žije. I přes pár kapek deště nám počasí nakonec přálo a prvňáci si svůj první velký výlet moc užili.
J. Nozarová a A. Provazníková
Noc s knihou ve 2.A.

Noc s knihou ve 2.A.

Shrnuto v jedné větě:  Bylo to prima, i když jsme se trochu báli.???? Během večera jsme dostali soví poštou dopis od Brumbála????????‍♂️, zahráli jsme si famfrpál, při hře nás provázeli Smrtijedi (zastánci Lorda Voldemorta), Harry Potter nám za správné odpovědi dal galeony  za které jsem si u Dobbyho koupili něco na památku. Vyrobili jsme si chlupatou monster knihu. V noci se ti nejstatečnější zapsali do Brumbálovy armády. Ráno nás čekal dopis od Voldemorta, že se vzdává a přenechává Bradavice nám. Hurá, vše dobře dopadlo.????

Nocování ve 4. třídě aneb Záchrana Čtyřlístků

Nocování ve 4. třídě aneb Záchrana Čtyřlístků

16.6. se spalo ve škole. No spalo… jak kdo!!! Večer začal nálezem neznámých klíčů, ze kterých se vyklubaly klíče od místní knihovny a zvacím dopisem od paní knihovnice. Kdo by se nenechal do večerní tajemné knihovny nalákat? A tak jsme po zavíračce louskali komiksy o Fifi, Pinďovi, Myšpulínovi a Bobíkovi v potemnělé knihovně. Po návratu, vyhladovělí jak vlci, jsme se vrhli na gulášek a buřtíky. Když už to vypadalo, jako že HOTOVO A ŠMYTEC, našli jsme dopis od úhlavního nepřítele Zádrhela, který uloupil ze žárlivosti z knihovny Velké komiksové knihy Čtyřlístku….a tak následovala záchranná akce. Čtyřlístek radil, čtvrťáci plnili, emoce bublaly, hlavně při zneškodnění „bomby“..no ale zadařilo se. Všechny ukradené knihy byly zachráněny, škola k radosti všech dětí nevyletěla do povětří (teď trošku lžu, o té radosti), Zádrhel byl poražen. …A pak jsme se pomalu uklidňovali a chystali do hajan. K hezkému usínání nám přišla číst maminka Honzíka, paní Horáková, z knížky Modrý poťouch. A ten kdo to nezalomil u knížky, tak začal klimbat u filmu Čtyřlístek ve službách krále (velmi tematické, Rudolfa II. jsme právě probírali), a ten komu nepomohl ani film, tak měl smůlu. Protože pak se zhaslo a BASTA. Ráno po sedmé nás probudil ostrý hvizd píšťalky pana Salače, který „vyhnal“ všechny ospalce na pořádnou rozcvičku. A to už byli probuzení všichni. A jak nám potom chutnalo. Lupínky, meloun, Vysočinka, chlebíky, rohlíky, máslíčko, marmeláda, bábovky, mafínky, šneci, ovocné špízy…mňam, mňam, mňam. Však také děkujeme všem maminkám, které nás takhle zásobily. A pak už hezky šupky balit a tradá domů (DOSPATI SE).

Tak za rok zase znovu. Ale tentokrát budeme STANOVAT. UFFFFF.

D.K.

 

Svátek Slabikáře

Svátek Slabikáře

Středa 14.6.2023 se stala pro „prvňáky“ výjimečným dnem. Proč? Došlo k velmi výjimečné události. Odpoledne se v naší třídě sešli rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strejdové,…. no prostě všichni, kteří si našli čas. Děti si připravily malé představení, ve kterém byly básničky, písničky a ukázka toho, co je pronásledovalo celičký rok, tedy ukázka čtení. Zvládly to se ctí, a proto byly paní ředitelkou pasováni na ČTENÁŘE.

 

J. Nozarová a A. Provazníková

Duhový víceboj 1.stupeň

Duhový víceboj 1.stupeň

Posledním krokem v naší mezitřídní soutěži bylo uplatnění výherních poukazů. 
S druháčky jsme tedy vyrazili do Děčína a užili si pěkné dopoledne v Hopsáriu.
Se čtvrťáky jsme se vydali do Varnsdorfu, kde jsme strávili pěkné chvíle v plaveckém bazénu.
Jak se nám líbilo? Myslím, že fotografie mluví za vše...-:)
Monika Vébrová

Vilémovský železniční most – PVP zeměpis regionu

V pondělí 29.5. jsme se v rámci předmětu PVP zeměpis regionu zúčastnili exkurze do Vilémova, kde jsme si prohlédli vilémovský železniční most. Před touto exkurzí jsme si ve škole nejprve připravili potřebné informace o tomto mostě a vyhledali jsme si na internetu dostupné historické fotografie a informace. Vlakem jsme pak přes tento most přejeli do stanice Vilémov, odkud jsme došli přímo k železničnímu mostu. Pod mostem jsme si vyprávěli různé zajímavosti o této unikátní stavbě a udělali jsme i několik fotografií ze současnosti. Exkurze, které děláme po našem regionu, se nám líbí, protože se dozvídáme spoustu zajímavých informací.

 

Turistický kurz 8. AB – 2023

Turistický kurz 8. AB – 2023

Žáci osmého ročníku se v letošním školním roce zúčastnili tradičního turisticko-branného kurzu. Před zahájením kurzu byli všichni žáci poučeni o bezpečném chování a byli seznámeni s plánem kurzu. První den kurzu byli žáci rozděleni do tří družstev a každý den absolvovalo družstvo jinou činnost. Náplní kurzu bylo:

1) turistika

2) cyklistika

3) branné činnosti, zdravověda, dopravní výchova, ochrana člověka za mimořádných událostí apod.

 

Návštěva v 1. třídě.

Ve středu 7.6.2023 nás přišly navštívit děti z místní mateřské školy. Asi si říkáte: „Co u vás dělala tahle mrňata ?“ Nebyla to totiž ledajaká „mrňata“, nýbrž budoucí školáci. Jo, jo, ten čas plyne jako voda! Nedávno byli u zápisu a zanedlouho z nich budou prvňáci! A tak se vydali s paní učitelkami do naší 1. A na průzkum. To, aby věděli, co je čeká. Vyzkoušeli si s námi hodinu plnou zpívání, počítání, čtení i povídání. Přejeme jim všem v příštím školním roce HODNĚ ÚSPĚCHŮ! ! !

J. Nozarová a A. Provazníková

Mladý záchranář Děčín 31.5. 2023

Mladý záchranář Děčín 31.5. 2023

Ve středu 31. května se po čtyřech letech opět uskutečnila naše oblíbená soutěž Mladý záchranář. Tentokráte se připravovala úplně dvě nová družstva, jedno ze šesté třídy a druhé ze sedmé a osmé třídy. Nikdo nevěděl, co nás na soutěžích čeká, ale všichni se poctivě dlouho připravovali a dali do toho vše. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a všude nás mile vítali.

 

Archiv: