Tagy

Informace pro rodiče žáků I.stupně

NOVÉ!!!!!!

Informace pro rodiče žáků I.stupně

Na základě postupného rozvolňování stanovilo MŠMT 27.5.2020 nové aktualizované podmínky pro složení školních skupin žáků I.stupně.

• Skupina je i nadále složená maximálně z 15 žáků a je neměnná
  • Ředitel může nově (podle podmínek školy) zařadit žáka do školní skupiny i dodatečně od 1.6.2020. (Neplatí již závazná přihláška platná k 25.5.2020)
  • Školní skupinu dopoledne vyučuje Mgr.V.Steklý do 11.30 hodin, odpolední blog vede v případě zájmu D.Roušalová do 16.00 hodin. Kapacita stále ještě není naplněna a je možnost přijetí dalších dětí.

V případě zájmu o nové zařazení žáka do školní skupiny prosím volejte o další informace ředitelce školy tf.723316918

Přesun úkolů pro 1. třídu

Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou požádala, abyste pro příště hledali úkoly pod kolonkou TŘÍDY - 1. třída. Přistupuji k této změně z důvodu lepší orientace a také proto, aby se hlavní stránka neplnila jen úkoly. Děkuji za pochopení. S pozdravem D. Kučerová.

Výuková videa

Ahoj prvňáčci, pokud budete mít chuť a zájem, podívejte se na výuková vide, která jsem pro vás nahrála. Videa máte nahraná na YouTube.

1. tř. - multimediální učebnice

K bezplatnému používání se stačí pouze zaregistrovat a kteroukoli MIUč+
pak mohou žáci, rodiče i učitelé zdarma používat 30 dní. Pokud by
uzavření škol trvalo déle, licence prodloužíme do 30. 6. 2020.

Uzavření tělocvičny

Z důvodu nařízení Vlády ČR bude od pátku 13.3.2020 až do odvolání uzavřena tělocvična ZŠ pro veřejnost .

Recitační soutěž

V úterý 3.3.2020 proběhlo městské kolo soutěže v recitaci.

Za naši školu se soutěže zúčastnilo těchto 6 dětí:

1. kategorie:  Anežka Němcová

Anna Levová

2. kategorie:  Šárka Leksová

Antonie Landová

3. kategorie:  Aneta Grečmalová

Anežka Kubičková

Děvčata byla velmi úspěšná, neboť dvě z nich získala ocenění.

Anička Levová obdržela ve své kategorii zvláštní cenu poroty. Bohužel, bez postupu do dalšího kola.

Šárka Leksová vybojovala ve své kategorii cenu poroty s postupem do dalšího kola. Takže jí budeme držet pěsti v oblastním kole v Děčíně. HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Úkoly pro 1. tř. č.2 (12.3.-15.3.)

Dobrý den, zasílám úkoly na čtvrtek, pátek a víkend. Vše je níže rozepsané.

Úkoly pro 1. třídu

Dobrý den vážení rodiče,

ráda bych Vám tímto způsobem předala DÚ na dnešní den a zároveň Vás požádala o spolupráci na jejich plnění. Úkoly budu pravidelně aktualizovat. Je dobré je vypracovávat pravidelně, aby se pak nekupily.

Pokud pošlu úkol ve formě pracovního listu a vy si ho nebudete moci vytisknout, můžeme se telefonicky domluvit a já ho ve škole vytisknu. Vy si pak v určený čas úkol případně vyzvednete. Jestliže budete chtít s něčím poradit, ráda vám poskytnu konzultační hodiny.

Uzavření školy

Z důvodu nařízení Vlády ČR bude od zítra, tj. od středy 11.3.2020 až do odvolání, uzavřena Základní škola Velký Šenov.
Mgr.H.Čápová

Nejúspěšnější hráč florbalu 2. st.

Pořadí určuje součet bodů za vstřelené branky a asistenci

Nejúspěšnější hráč florbalu 1. st.

Pořadí určuje součet bodů za vstřelené branky a asistenci

Slovníkářská soutěž

Ve středu 26. února se uskutečnila slovníkářská soutěž z anglického a německého jazyka pro žáky II. stupně. Žáci měli za úkol co nejrychleji překládat a řadit cizojazyčná slova podle abecedy. O vítězi tedy rozhodla nejen správnost řešení, ale i rychlost. Přes prvotní počet přihlášených se nakonec soutěže zúčastnilo 5 žáků.

Olympiáda v českém jazyce 2019/2020 v Děčíně – okresní kolo

Olympiáda v českém jazyce je předmětová soutěž z českého jazyka pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu.

Bowling

DUHA opět ve Velkém Šenově 4. kolo

Ve čtvrtek 20.2. 2020 naše škola opět pořádala 4.kolo soutěže DUHA, které bylo opět zaměřeno na výtvarnou výchovu, hudební výchovu a keramiku.

Placení obědu na březen 2020

Poznámka:

Pravidelný strávník bude automaticky dne 2. 3. 2020 přihlášen k odběru stravy.

Kdo nechce od 3. 3. 2020 odebírat obědy, musí se odhlásit!

Tel. číslo 412 354 003 / 009

Vedoucí školní jídelny L. Kratochvílová.

Den mateřského jazyka

21. února si připomínáme mezinárodní den mateřského jazyka. Tento svátek vyhlásilo v roce 1999 UNESCO na oslavu zhruba 6 000 jazyků, jimiž se ve světě mluví. Jazyk slouží jednak ke komunikaci, ale také je důležitým prostředkem k vyjádření kultury a identity. Mezinárodní den mateřského jazyka má přispět ke zvýšení povědomí mezi lidmi o významu jazyků jako součásti společného dědictví lidstva. Cílem je chránit jazykovou různorodost světa a snažit se zamezit zániku malých jazyků

Archiv: