Masopustní rej ve Velkém Šenově

V úterý 1. 3. 2022 se ve Velkém Šenově konal tradiční masopustní průvod, doprovázený za zvuku tónů tradiční živé české muziky. Zábavu s maskami, hudbou i dobrým jídlem si za slunečného počasí nenechala ujít víc jak stovka lidí.

Masopustnímu reji předcházela intenzivní příprava žáků na „malé“ škole v rámci vyhlášeného  projektového dne. Děti se seznámily s tradicí Masopustu, vyráběly si masky , malovaly obrázky s masopustní tématikou, převlékaly se do kostýmů, hrály na hudební nástroje, zpívaly, hodovaly a užívaly si veselí.

Průvod začal srocením masek a diváků u areálu 1. stupně ZŠ v 15 hodin, odkud se společně vycházelo. Dále pak vedla trasa kolem kostela, Sandriku, pečovatelského domu, paneláků, přes náměstí zpět k malé škole.

Malé i velké maškary s nápaditými kostýmy předvedly krásný program v podobě tanců a zpěvů a rozdávaly kolemjdoucím masopustní dobroty. Průvod doprovázely libé zvuky tahací harmoniky. Na každé zastávce předvedly masky krátké umělecké vystoupení a vyzvaly přihlížející ke zpěvu a k malému občerstvení. Celá akce skončila hromadným fotografováním jednotlivých tříd. Tento rok nám počasí skutečně přálo. Masopust se vydařil na jedničku.