Projekt - „Environmentální hrdinové všedního dne“

V měsíci prosinci proběhl na naší škole vzdělávací workshop na téma „Environmentální hrdinové všedního dne“. Projekt je komplexním souborem zábavně-edukačních programů pro děti ze ZŠ o environmentálních souvislostech směrem k bydlení a udržitelném rozvoji. Podrobně prozkoumají důležitá téma bydlení. S žáky se nejdříve diskutovalo, a poté se hledalo a nacházelo řešení, aby se jim dobře žilo. Žáci stavěli dům podle unikátní interaktivní knížky a octli se v roli architektů vytvářející svoji budoucnost.

Cílem projektu bylo žákům v Česku ukázat, jakou sílu mají v boji s klimatickou změnou. Zjistí, jak přímo a významně může každý z nás ovlivnit mikroprostor, ve kterém žijeme. Projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR.

Velmi příjemnou formou nás projektem provedla slečna Eliška Papežová. Tímto ji děkujeme.

Napsal: Doležal Jaroslav