Červený den

Ve středu 27.9. by měl Červenáček z Rychlých šípů z naší NÁRODKY radost. Celá škola, včetně paní školníkové, se oděla do odstínu rudé.  Měli jsme totiž v tomto školním roce první projekt – Červený den. Červená byla úpně všude - na šatech, kšiltovkách, ponožkách i punčochách, mašlích, šálkách, na vlasech i nehtech (o puse nemluvě), někdo si i „vytůnil“ svačinu do červena. Obklopeni červenou se pak ve třídách učilo o všem, kde se červená barva nachází. Tak letem světem – vévodila Červená karkulka, v těsném závěsu byla beruška s muchomůrkou, zapojil se i Červený šáteček, který se točil kolem dokola, do výuky se protlačila i voduška, pralesnička, mnohonožka, panda – všechny samozřejmě s přídomkem červená, objevil se i rudý Mars, krevní skupiny profesora Jánského, dopravní značky a semafor, probírala se světová červená loga, dokonce i obce s červenou v názvu. Nezapomnělo se ani na červené plodiny v čele s červenou řepou. Ve třídách se zpívalo, luštilo, ochutnávalo, tančilo, stříhalo i lepilo, hrálo se divadlo, četlo i vyprávělo, poslouchalo i hádalo. A jestlipak víte, jaké byly tváře našich dětí na konci vyučování? No jasně…červené (ale i veselé, spokojené a zpocené.)

Za 1.stupeň D.K.