Evropský den jazyků  2023

V rámci českého jazyka jsme si v září 2023 připomněli Evropský den jazyků, který je vyhlášen  na 26. září. Děti vypracovávaly projekty s různým zaměřením.

Žáci  9. ročníku si podle svého vybrali jeden stát v Evropě , na čtvrtku zpracovali projekt, který obsahoval tyto informace :

- vlajku daného státu

- jazyk, kterým se zde mluví

- 4 zajímavosti z tohoto státu

- 3 spisovatele + jejich díla

- překlady slov do daného jazyka

- překlady vět

Své projekty prezentovali před třídou, touto zajímavou formou se žáci  seznámili s evropskou kulturou, jazyky hovořícími v Evropě, místy, kde vlastně jednotlivé země leží. Při prezentacích sami doplňovali výklad spolužáků o ostatní vědomosti a postřehy. Z jednotlivých prací žáci vytvořili nástěnky, které jsou umístěné na chodbách.

Žáci 7. ročníku se  naopak věnovali našemu českém jazyku, vyhledávali česká nářečí, porovnávali je, seznamovali ostatní spolužáky s českými spisovateli a jejich díly. Svá díla také prezentovali před třídou.

Dušková Zdeňka