Interaktivní učebna ZŠ Krásná Lípa

Ve středu 4. 10. a 25. 10. jsme se se žáky 6. B a 6. A vydali na základní školu do Krásné Lípy, aby si zopakovali své znalosti z vesmíru a obdrželi i nějaké nové informace. A to nejdůležitější bylo, aby to bylo úplně z jiného pohledu než ve škole :-)

V rámci výuky zeměpisu byla žákům představena speciálně vytvořená, interaktivní učebna s digitálním vybavením – speciální projekce promítaná na kouli, 3D brýle, iPady, několik 3D tiskáren s ukázkou modelů od žáků, aj. Naši žáci byli nejprve podrobně seznámeni s fungováním této učebny a následně měli možnost si vše vyzkoušet.

Na kouli se mohou zobrazovat téměř veškerá vesmírná data, některá i v "real timu" :-) Součástí exkurze byla i virtuální realita, kde se z žáků stali kosmonauti, raketou přistáli na Marsu, zkoumali podmořský svět, přírodu, kráter sopky a spoustu dalšího. Závěrem byla zpětná vazba pro vyučující - test:-) Test probíhal v aplikaci Kahoot. Práce na iPadech byla pro děti milým zpestřením:-)

Byla to skvělá exkurze na jinou školu v našem regionu.

2 hodiny utekly jako voda, exkurze se dětem moc líbila a rádi bychom této možnosti využili i příště v jiných ročnících.

Názory dětí :

• Bylo to super. Líbilo se mi všechno, co jsme dělali a  moc mě bavili i ty otázky na konci. Učitel byl moc hodný a fajn.
  • Vše se mi líbilo, jen mě trochu mrzelo, že tam bylo málo času.
  • Bylo to hezké, moc se mi líbila práce s tabletem. A potom promítání na interaktivní kouli.
  • Na středečním výletě se mi líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet VR a zahrát si hru Kahoot. Líbila se mi i přednáška o jednotlivých planetách.
  • V Krásné Lípě se mi líbil přístup učitele k nám. Projekce byla pěkná, učitel nám vždy vysvětlil o co se jedná, takže jsme se naučili nové věci. Zkusili jsme si, jaké to je ve VR. Nakonec jsme to zakončili Kahootem, který se všem moc líbil.
  • ...