3. ročník výstavy RC modelů ve Velkém Šenově

V sobotu 4. 11. 2023 se od 9.00 do 16.00 hodin konala ve Velkém Šenově ve školní tělocvičně již 3. výstava RC modelů, kterou pořádal školní klub naší základní školy ve spolupráci s městským úřadem.

Rodiče s dětmi si mohli prohlédnout nejen silniční a armádní vozidla, ale i traktory a bagry, kamiony. Byly zde i k vidění retro autíčka, autobusy. Tentokráte se sjelo 30 modelářů jak z České republiky, tak i 13 z Německa. Nejen děti, ale i rodiče se zaujetím pozorovali předvádění jízd všech vystavených modelů, kterých bylo opravdu hodně. Někteří se vydrželi dívat i několik hodin. Největší zážitek byla jízda všech rozsvícených modelů ve tmě. Děti si také mohly vyzkoušet ovládání některých autíček v dětské autoškole, kde se tvořila veliká fronta. Moc děkujeme modelářům, že zavítali k nám na sever, podle jejich reakcí se jim u nás velmi líbilo a již se těší na příští rok, že k nám zase zavítají. Naší akce se  zúčastnilo rekordních 480 rodičů s dětmi a dospělých.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat za finanční podporu této akce vedení města , dále také paní ředitelce školy, že nám poskytla zázemí ve školní tělocvičně a všem dobrovolníkům, kteří pomáhali.

Dušková Zdeňka