Příběhy bezpráví

V letoším školním roce jsme opět uspořádali projekt Příběhy bezpráví.

V první hodině žáci devátých ročníků vyslechli od paní Duškové příběh o Bedřichu Judydkovi, který byl v padesátých letech popraven za svou protistátní činnost. V další části jsme sledovali dokument Chceme dýchat. Přikládám reakce žáků na tuto akci.

- Projekt se mi líbil, protože i když moji rodiče zažili tuto dobu a občas o tom mluvili, tak jsem se dozvěděl něco nového, například, že nebylo zdravé v severních Čechách ovzduší

- Líbilo se mi poslouchat vyprávění paní Duškové, nejen že povídala i o nepříjemných věcech, což si myslím, že statečně zvládla. Děkuji.

- Bylo to zajímavé, mohlo by se dělat víc takových projektů.

- Líbil se mi dokument, jen mě mrzí, že jsem ho nenašla na youtube, protože jsem to chtěla pustit také tátovi.

- Dalo mi to trochu jiný pohled na svět.

- Některé věci jsem neznal a bylo zajímavé a dobré se o nich dozvědět.

- Dozvěděl jsem se, jak se žilo za komunismu a že to nebylo vůbec lehké.

- Moc se mi to líbilo, aspoň jsem se dozvěděl, jak to dříve fungovalo. Další část byla hustá, líbil se mi dokumentární příběh sám o sobě.

- Byla jsem docela překvapená.

- Překvapilo mě třeba, že se muselo ve škole sedět s rukama za zády.

- Bylo zajímavé ponořit se na chvilku do historie, která je smutná, ale naučná.