Lyžařský kurz 8. A

Žáci se zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu - běžky dle osnov Tv pro 7.roč v období 5. - 8. 12. 2023. V loňském školním roce se nemohli zúčastnit kvůli špatným sněhovým podmínkám. Před zahájením kurzu byli všichni žáci poučeni o zásadách bezpečného a slušného chování po dobu konání lyžařského kurzu. Na začátku kurzu byla zkontrolována jejich lyžařská výzbroj a výstroj. Vedoucí kurzu podával pravidelně každý den zprávu ředitelce školy o průběhu kurzu.

Součástí kurzu bylo i zajištění stravování a pitný režim ve školní jídelně.

Výcvik probíhal na základě vypracovaného programu v souladu s platnými osnovami. Všichni žáci zvládli výcvik ve stanoveném rozsahu a splnili na běžkách základy lyžařských dovedností.

Vedoucí i instruktoři kurzu hodnotí letošní výcvikový kurz jako zdařilý, sněhové podmínky byly dobré a v průběhu lyžařského kurzu nedošlo k žádnému zranění.