Olympiáda z českého jazyka 8. a 9.r. 2023

V letošním školním roce nás 29. listopadu čekala olympiáda z českého jazyka, která je určena pro 8. a 9. ročník. Své znalosti a dovednosti si přišlo vyzkoušet celkem 29 žáků z 9. a z 8. ročníku . Úkoly se skládaly ze dvou částí – jazykové a slohové. Téma slohové práce bylo Sám doma. Nejlepší slohovou práci měl Viktor Žďárský z 9.B , získal plný počet bodů 20 a David Goth 18 bodů, z jazykové části nejvíce bodů měl opět Viktor 20 bodů . Do okresního kola postupuje Viktor Žďárský a David Goth. Blahopřejeme !!!

Bodové ohodnocení :

1. místo 40 bodů – Žďárský Viktor 9.B

2. místo 35 bodů – Goth David 8.B

3. místo 32 bodů – Kulhavá Magdaléna 9.B

- Kršňáková Anna 9.B

- Kadlec Jakub 9.B

4. místo 31 bodů – Kuchtová Šárka 8.B , Jahodová Martina 8.A

5. místo 30 bodů – Nováková Michaela 9.B , Čepelová Markéta 9.B

Dušková Zdeňka

Nejlepší slohová práce – Viktor Žďárský - 9.B ( se souhlasem autora )

Poprvé sám

Ráno bez její vůně bylo poprvé, kdy jsem vnímal prázdnotu v životě. Zrcadlo odráželo obličej, kdysi doplněný jejím úsměvem. Sám ve světě, kde jsme sdíleli prostor, objevoval jsem krásu nečekaných okamžiků.

Teď, když jsem hleděl na telefon, na který mi dříve volala, slyšel jsem pouze ticho. Tam, kde kdysi byl její jemný hlásek, byla nyní jen prázdnota. Ačkoliv jsme se viděli jen jednou, když jsem k ní přijel přespat na tři dny, myslel jsem si, že to nebude až tak špatné. Nyní, ve stínu, píšu o svých prvních chvílích samoty. Měl jsem to všechno představené jinak.

Život se ale mění, a já se snažím najít krásu v nových začátcích, i když některé staré stíny zůstávají. Poprvé sám, ale stále s touhou po tom, co bývalo. Každý den představuje nový pokus adaptovat se na novou realitu. Nové zážitky se zhmotňují před mýma očima, ale stále hledám ten správný klíč k otevření dveří nového období mého života.

Začínám si uvědomovat, že tato nová fáze, i když obtížná, má potenciál přinést nové poznatky a posunout můj život o krok vpřed. Každé vykročení je vlastně vzdálenějším pohledem na mou cestu bez ní. Ačkoliv jsme se vzdálili, vstříc nám přichází čas, který nám nabízí příležitost objevovat sami sebe. Možná jsou to jen první krůčky, ale věřím, že cesta vede k novému svitu, který se objeví v mé budoucnosti.

Jak jsem si to představoval.

Představoval jsem si to jinak. Rána by měla být známá vůní kávy, a ne prázdnotou v životě. Ve světě by měly být známé tváře, ne nové, které mi připomínají, že ona tam není. Představoval jsem si společné cesty, smích a objímání.

Myslel jsem si, že naše spojení bude pevné, i když fyzicky nebudeme blízko. Viděl jsem si nás, jak si budeme stále psát, sdílet příběhy a smát se i přes vzdálenost. Měl jsem představu o našem vztahu, který bude odolný vůči času a vzdálenosti, kde oba budeme vědět, že jsme si navzájem podporou a oporou.

Ve svých představách jsem viděl naše zprávy jako most, který nás spojí přes mezery prostoru. Chtěl jsem, aby každý text, každý smajlík, byly jako malé kameny, které budují naši nerozlučnou spojovací cestu. Představoval jsem si, že tyto digitální projevy nám budou přinášet radost a pohodu, a že naše slova budou jak hřejivý deštník v deštivých dnech.

Teď se však musím vyrovnat s realitou, která je odlišná od mého snu. Rána přichází ne s vůní kávy, ale s chladem neznámých prostor. Tváře kolem mě jsou nové a nepřipomínají mi její úsměv. Ačkoliv jsem si to představoval jinak, teď se musím naučit přijmout novou realitu. Možná budu stále hledat naše vzpomínky v měsíčním svitu, ale to nebude nikdy tak intenzivní jako společné hledění.

Představoval jsem si, že budeme i na dálku spojeni láskou a vzájemným porozuměním. Teď si ale uvědomuji, že i ta nejsilnější představa nemusí obstát před realitou. Možná to bude trvat chvíli, než si zvyknu na nový život, ale doufám, že najdu krásu i v této nové kapitole, která se rozprostírá přede mnou.

Můj pohled na samotu začíná být komplexnější. Cítím, jak v sobě rezonuje touha po tom, co bývalo, ale zároveň otevírám srdce novým možnostem. Třeba je to příležitost najít v sobě sílu a nezávislost, kterou jsem předtím nepoznal. Snad se naučím objevovat radost i v těch nejmenších okamžicích, ačkoliv budu sám.

Představoval jsem si, že tato nová fáze bude jiná, ale teď se snažím vnímat ji jako možnost růstu a sebepoznání. Cesta bez ní může být náročná, ale snad mě naučí víceméně plout na vlastních vlnách. Nejsem úplně sám, protože mám sebou vzpomínky na to, co jsme spolu prožili. To mi dodává sílu a motivaci pokračovat dál.

Ačkoliv jsem si to představoval jinak, nyní jsem otevřen novým možnostem, které mi tato změna přináší. Snad najdu krásu v této nové podobě života, která se rodí právě teď. Možná je to začátek něčeho nového a nečekaného, co může přinést do mého života nový smysl. Poprvé sám, ale možná také poprvé otevřený novým začátkům, které na mě čekají.