DEN MATEŘSKÉHO JAZYKA

V rámci tohoto dne jsme se v hodinách českého jazyka – v 7. a 9.ročníku, věnovali českým básničkám, říkankám, dále spisovatelům a jejich dílům – hlavně pro děti, také nářečí a zároveň žáci psali slova, která oni v dnešní době nejčastěji používají. Žáci si nejdříve zjistili informace na internetu a pak ze čtvrtky vytvořili barevnou koláž, s jejíž pomocí při hodině literatury seznamovali spolužáky s díly vybraného spisovatele.

Netradiční formou jsme se tak seznamovali s krásami českého jazyka. Nejzajímavější bylo pro žáky nářečí . Sedmé ročníky měly připraveny české básničky. Nejvíce si žáci připravovali básničky od Jiřího Žáčka . Také proběhla soutěž v nářečí, nejvíce poznali 17 slov z 22 dvou.

Dušková Zdeňka