Návštěva knihovny ve Velkém Šenově březen 2024

V rámci několika projektů českého jazyka - Evropského dne jazyků, Dne mateřského jazyka a Slavní spisovatelé - jsme se 7. a 9. ročníkem navštívili knihovnu ve Velkém Šenově. V letošním školním roce již po druhé. Prohlédli jsme si vybavení knihovny, paní knihovnice děti seznámila s tříděním jednotlivých oddělení, podmínkami členství v knihovně. Potom se žáci rozdělili do skupinek po dvou a vyhledávali informace, které měli připravené v křížovce. Jako vždy žáci měli problém s abecedou, rozpoznat, co je to vlastně jméno a co příjmení, dále sledovat podle abecedy zařazení knih nebo pochopit zadání otázek. Všechny práce jsme při hodině českého jazyka vyhodnotili a rozdělili body. Většina z nich splnila všechny zadané úkoly. Při další hodině českého jazyka jsme si řekli správné odpovědi. Někteří vyluštili tajenku, ale chyběly jim některé odpovědi. Nejvíce bodů bylo 19 z celkových 21, získala jej Emilka Zitová a Markéta Čepelová.

Dušková Zdeňka