Svatý Patrik – mezipředmětová soutěž

V pondělí 18. března 2024 v rámci mezipředmětové výuky – český jazyk a dějepis – proběhl v parku vedle naší školy běhací kvíz na téma SVATÝ PATRIK. Nejprve jsme shlédli krátké video , pak jsme se přemístili do parku, kde žáci utvořili dvoučlenná družstva a potom řešili na 20 stanovištích úkoly týkající se sv. Patrika. Ne všichni tento kvíz zvládli, ale většina družstev ano. Na konci jsme žáky seznámili s tajenkou, oni nám naopak řekli, které otázky jim dělaly problémy. A jaké byly například otázky ? Co se stalo sv Patrikovi v 16 letech ? Kdy se slaví tento den ? Co se vám stane, když nebudete na sv. Patrika oblečeni v zeleném ?

Tento způsob výuky, podle slov žáků, se velmi líbil, takže si jej můžeme brzo zopakovat.

Dušková Z., Lukášová L.