Turistický kroužek „Toulky Šluknovským výběžkem“

V sobotu 30. 3.  jsme již po čtvrté vyrazili do přírody s kroužkem „Toulky Šluknovskem“. Tentokrát byl naším cílem na česko-německé hranici za obcí Lipová, „Třípanský kámen“. Na tomto hraničním kameni z r. 1750 jsou znaky majitelů tří panství, které rozděloval. Jedno panství bylo Lipová, druhé Sohland a třetí Wehrsdorf. Výlet byl dlouhý 15 km, a aby nám cesta rychleji utíkala,  rozmístili  jsme na trase celkem 12 zastavení, na kterých děti hledaly velikonoční symboly, které potřebovaly k otevření skály s pokladem. U samotného Třípanského kamene děti čekala hra sbírání velikonočních vajíček s písmenky a šifrou, která odhalila všechna panství i s rokem vzniku kamene. Vše dobře dopadlo, šifru se podařilo rozluštit a skála s pokladem se otevřela, i když byla teprve sobota. Všichni jsme se vrátili do Šenova příjemně unavení, plni zážitků z krásného slunečného výletu.

Vedoucí: Z+J Doležalovi