BŘEZEN – měsíc knihy

Březen je nejen první jarní měsíc, ale je také věnován knihám a čtenářům. Žáci si tak mohli připomenout, že kniha je nejenom dobrým společníkem, ale že se díky ní můžeme podívat do světa fantazie, prožít mnohá dobrodružství, anebo se na chvíli můžeme stát pohádkovými hrdiny. V průběhu celého měsíce se žáci zapojovali do různých aktivit, které podněcovaly jejich zájem o čtení a literaturu jako celek.

Mladší žáci si společně vytvořili leporelo Jarní květiny, představili své oblíbené knížky, kreslili k nim ilustrace, návrh na obal, vyráběli záložku do knihy. Starší žáci navštívili místní knihovnu, kde plnili zadané úkoly, vyrobili si Velikonoční lapbook, absolvovali dílny čtení, při kterých sdíleli své prožitky z četby prostřednictvím vybraného úryvku.

Společně pak všichni vyrobili miniknihu na téma: Jaro ve Velkém Šenově. Ti nejmenší vytvořili obal knihy a komiks, starší psali vyprávění, báseň a pohádku.

Koncem měsíce proběhlo autorské čtení paní spisovatelky Květoslavy Vidimské, která dětem představila svou knihu Devět pohádek ze Šluknovska. Ilustrace ke knize nakreslil pan Jiří Petrnoušek, který se besedy také účastnil. Oba v závěru odpovídali na dotazy žáků a uspořádali malou autogramiádu.

Kolektiv učitelek I. stupně ZŠ