Skřivánek 2024 – celostátní kolo

V pondělí 25. března vyletěl nadějný skřivánek z naší základní školy směrem do Karlových Varů na celostátní finále pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek.

Naši školu reprezentovala talentovaná Anežka Brázdová a to v kategorii B - žáci, kteří se nevěnují studiu sólového zpěvu nebo hlasové výchovy. Žáci vystupují vždy s jednou lidovou písní a druhou libovolnou písní. Vystoupení se Anežce moc povedlo a svým výkonem zazářila. Zpívala písničky Ej, padá, padá rosička a Buchet je spousta z pohádky Kouzla králů. Anežka se umístila na krásném třetím místě v této vysoce konkurenční soutěži, což je obrovský úspěch, jak pro ni osobně, tak i pro celou školu.

Soutěž "Karlovarský skřivánek" představuje jednu z nejprestižnějších akcí pro mladé pěvce po celé České republice. Každoročně přiláká účastníky ze všech krajů, kteří se zde utkávají v uměleckém projevu a talentu. A právě letos se do pozornosti dostala Anežka Brázdová, studentka z naší ZŠ Velký Šenov, která se dokázala prosadit v silné konkurenci a dosáhnout na podium.

Šluknovský výběžek se v silné konkurenci neztratil, zabodoval a za zmínku stojí, že krásné první místo vybojovala Kristina Porcalová z gymnázia ve Varnsdorfu.

Anežka Brázdová si za svůj výkon zaslouží obdiv a gratulace nejen ze strany své školy, ale i celého okolí. Její úspěch je inspirací pro další mladé naděje.

Těším se na další hudební zážitky s Anežkou, případně i s dalšími žáky. Hudební talenty na naší škole máme, což prokázaly již v regionálním kole této pěvecké soutěže v Rumburku.

Na závěr chci ještě poděkovat rodičům Anežky, kteří tuto výpravu do Karlových Varů absolvovali s námi.

Mgr. Petr Bydžovský

Český rozhlas - Karlovy Vary