Terezínské ghetto a Malá pevnost

Akce se zúčastnilo 36 žáků devátých ročníků. První část se konala v muzeu ghetta a následně pak prohlídka města Terezín ( modlitebna, vlečka, kolumbárium, pohřební prostory, Magdeburské kasárny). V ghettu byli žáci seznámení s historií a významem Terezína v 2. světové válce. Tuto část vedl vedoucí vzdělávacího oddělení Mgr. Špringl, který často nechával žákům prostor pro doplnění tématu. Prohlídku města vedla zajímavým způsobem Mgr. Palová se svou kolegyní.

Další část prohlídky byla v Malé pevnosti. Zde jsme měli průvodce, který se osobně setkal s aktéry událostí v této věznici v průběhu 2. světové války. Přes svůj vysoký věk a slabý hlas dokázal svým výkladem a postřehy zaujmout všechny žáky. Tak zajímavý způsob podání jsme nezažili po celou dobu, co tuto akci každoročně pořádáme.

Pro nás doprovázející učitele byl příjemný závěr v obou částech akce, kdy byli naši žáci pochváleni vedoucími lektory za vystupování a spolupráci.

Borovka Antonín, Doležal Jaroslav