Zlatá udice 2024 ve Velkém Šenově

První kolo tradiční soutěže se konalo 22. dubna v budově 2. st. ZŠ. Mladí rybáři nejprve psali testy, ve kterých prokazovali znalost rybářských předpisů, následovala poznávačka ryb, rostlin a živočichů. Nakonec v tělocvičně prokazovali své dovednosti v praktických disciplínách: hod na terče a vázání háčku na čas. Tohoto kola se zúčastnilo 33 žáků.

Zlatá udice 2024 ve Velkém Šenově

Druhé kolo se konalo 8. května na revíru Pazderák ve Šluknově. Jednalo se o vyvrcholení soutěže a to v disciplíně lov ryb udicí. Počasí bylo báječné, ranní chlad brzy přešel do letního počasí. Chytala se zejména plotice, cejn. Každý ze závodníků byl úspěšný rybář, rybu totiž chytil úplně každý. Všichni závodníci byli vybaveni biči, lehkými splávky, tenkým vlascem a jemným návazcem s malým háčkem. Aby vše probíhalo v rámci pravidel a plynule, pomáhali závodníkům rozhodčí, kteří nejen měřili a zapisovali, ale také pomáhali řešit vzniklé potíže s vybavením. A že jich bylo požehnaně. Pořadatelé se postarali o hladký průběh soutěže a zaslouží velké poděkování.

V závěru se vyhodnotily jednotlivé disciplíny a součet umístění vytvořil pořadí nejvšestrannějších rybářů. Pro vítěze byly připraveny poháry, medaile a pro všechny účastníky hodnotné rybářské ceny.

Pořadí vítězů v kategorii mladší žáci:

1. Skukálek Míra

2. Šucha Matyáš

3. Kratochvíl Milan

Pořadí vítězů v kategorii starší žáci:

1. Hanisch Honza

2. Sladkovský Petr

3. Hejrovský Tomáš

Za podporu tohoto sportu patří dík našemu městu, MO ČRS, základní škole a také územnímu svazu ČRS. Děkujeme také za dlouhodobě skvělou spolupráci rybářům ze Šluknova, kteří nám poskytli zázemí (chata) a revír Pazderák.

Steklý Vít, Doležal Jaroslav, Borovka Antonín