Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

V rámci českého jazyka a Evropského dne jazyků jsme se 6. a 7. ročníkem navštívili knihovnu ve Velkém Šenově.

Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

Někteří žáci byli v knihovně poprvé. Prohlédli jsme si vybavení knihovny, paní knihovnice děti seznámila s tříděním jednotlivých oddělení, podmínkami členství v knihovně. Potom se žáci rozdělili do skupinek a vyhledávali informace, které měli připravené v testíku. Veliký problém bylo rozpoznat, co je to vlastně jméno a co příjmení, dále sledovat podle abecedy zařazení knih. Všechny práce jsme vyhodnotili a rozdělili body. Celkem bylo zadáno 10 úkolů.

Nejlepší skupiny :

6.r. – Doležal Jakub, Kratochvíl Sebastián a Korejs Matyáš, Kostelecký David, Hentschel Matěj, Mach Matěj a Klinger Vojta
7.A – bez chyb – Marciňák Petr, Tovara David, Gotthard Jonáš, Žáková Lucie,Varga Josef, Lukáš František, Snášelová Eliška, Siváková Tereza, Svobodová Šárka
7.B – 1 chyba – Chaloupka Vít, Čácha Petr, Müller Williem, Suková Markéta, Jiřincová Andrea a Vejlupková Lucie.

Dušková Zdeňka