Malí vědci řádí!

Letos prvním rokem je na škole kroužek Veselá Věda.

Letos prvním rokem je na škole kroužek Veselá Věda. Loni nám to sice kvůli Covidu nevyšlo, ale to nám náladu nezkazí ???? a o to více teď řádíme. Zatím za sebou máme prvních pět lekcí a tím samozřejmě nekončíme! I když je to "přísně" tajné, ukážeme vám malou ochutnávku.

• 1. lekce 18. 10.

Byla zaměřena na seznámení s laboratorním náčiním a pravidly, která musí každý vědec dodržovat.

Tak schválně! Víte, co je to pipeta? Že ne? Vaši malí vědci to vědí!

•  2. lekce 1. 11.

Vědecká práce je občas dosti lepkavá a o tom jsme se přesvědčili při výrobě žvýkačkového slizu. Nevěřili byste, jak velký měl úspěch.

• 3. a 4. lekce 15. 11.

Nahrazování byla trochu fuška, ale zmákli jsme to!

Zvládli jsme prozkoumat, jak hustá může být hustota a také opožděně oslavit Halloween s papírovými netopýry.

• 5. lekce 22. 11.

No a na závěr (prozatím ???? ) povrchové napětí, aneb jak je možné, že se kancelářská sponka udrží na hladině? Nebo suchý prst, i když je pod vodou? Pro nás žádný problém ???? . Věřím, že pro dnešek by to stačilo.

Ovšem nesmutněte, pondělí budeme bádat znovu a něco málo prozradíme ???? .

Za Veselou vědu a malé vědce M. Luštická