PROGRAM BEZPEČNÝ PES

V úterý 5. dubna 2022 se žáci 1. stupně ZŠ Velký Šenov zúčastnili programu „Bezpečný pes“ uskutečněného v rámci minimálního preventivního programu na naší škole.

Díky špatnému počasí se program uskutečnil v tělocvičně, kam za námi přijela lektorka z Kynologického servisu se skvěle vycvičeným psem.

Během programu se děti naučily znát řeč psího těla a rozpoznat varovné signály. Dále si osvojily techniky, které jim pomohou chránit se v případě útoku psa. Zároveň se naučily, jak takovému útoku úplně předejít.

Všechny děti si mohly vyzkoušet, jak správně k pejskovi přistoupit, a když jim jeho pán dovolí si ho i pohladit. Dále si několikrát prakticky vyzkoušely obranu před napadajícím psem. Vše probíhalo v milé a přátelské atmosféře.

Doležal Jaroslav