Návštěva knihovny v rámci projektu Slavní spisovatelé

V pátek 17. března 2023 jsme již podruhé tento školní rok navštívili se žáky 6. a 9. ročníků naši knihovnu ve Velkém Šenově. Tentokráte žáci ve skupinách vypracovávali literární křížovku, kterou pro ně připravila paní knihovnice Vykoukalová. Celkem museli vyplnit 35 otázek. Největší problém měli žáci poznat, co je jméno a co příjmení, hledání informací z knih. Nejvíce bodů z 9.ročníků získala dvojice Doležal Jakub a Aleš Prokůpek – 31 bodů, ostatní získávali okolo 29 - 27 bodů. Šesté ročníky na svou práci potřebovaly více času, proto knihovnu navštívíme příští týden ještě jednou .

Při hodině literatury si jednotlivé otázky společně vyhodnotíme a řekneme správné odpovědi – hlavně tajenku. Neexistuje věrnějšího přítele než knihy.

Dušková Zdeňka