Oslava Dne Země 2024 – „Ukliďme Velký Šenov“

Rok se s rokem sešel a opět tu máme ke konci školního roku celodenní akci k oslavě Dne Země, kterou slavíme tradičně tak, že uklidíme Velký Šenov a jeho přilehlé okolí. Celkem se vytvořilo deset skupin. Devět z nich šlo uklízet město Velký Šenov a jedna skupina zůstala na pozemku školy, kde vysázela krásné okrasné květiny. Co se týká sběru odpadků, tak rok od roku je odpadků méně a méně. Domníváme se, že lidé jsou více čistotní, na každém rohu jsou kontejnery na odpad a také místní středisko odvádí velmi dobrou práci v rámci úklidu města. Po úklidu města a jeho okolí jsme uložili plné pytle na vyznačená místa a ještě ten den je zaměstnanci střediska odvezli do sběrného dvora. Akce se velmi vydařila, bylo pěkné počasí a závěr si žáci zpříjemnili opékáním buřtů a hraním míčových her.

Napsal: Doležal Jaroslav