Úkoly na 9.4. - 10.4. (čt. - pá.)

Dobré ráno všem, Velikonoce klepou na dveře, myšlenky na učení už asi moc nejsou, hlavně, když je venku krásně, jako teď posledních pár dní. Proto posílám úkoly jen na čtvrtek a pátek (vím, že je svátek, ale ...), víkend a pondělí si odpočiňte a užijte velikonoční pohodu.

Pohodové svátky velikonoční, i když bez koledníků, Vám přeje D. Kučerová 

PS: A ještě jednou moc děkuji za spolupráci na foto galerii. Posílejte fotky dál, ať je na co se dívat. Je to i bezva inspirace pro ostatní.

PřílohaPDF

9.4. čtvrtek 

Slabikář - str. 69 celé , hlavně se soustřeďte na článek Táta vaří

PS ke slabikáři - nic /je velké čtení ve slabikáři/

Písanka - str. 33 celé, přepis vět do psací podoby

Matematika uč. - str. 48 - počítání peněz - cvičení pusa

PS k matematice - str. 49, dopočítávání k číslu 16 a 17 (příklad 16 +  _ = 18, říkejte si u toho tuto větu  16 a kolik musím přidat do 18, nebo kolik mi chybí do 18,)

Prvouka - str. 55 Měsíce, vystříhejte obrázky z boční lišty a nalepty k názvům měsíců, trénujte spojení (1 - leden, 5 - květen, 12 prosinec atd..), zároveň trénujte řazení měsíců do ročních dob (jaro - březen, duben, květen atd.) V příloze posílám kartičky na procvičování. Stačí roztříhnout a pak si pohrát s řazením.

10.4. pátek

Slabikář - str. 70 celé, cv. modrý trojúhelník - kroužkujte potřeby kuchaře, cv. sova - přesmyčky . pište psacím písmem, cv. ty a já - obtáhněte  si podoby psacích písmenek

PS ke slabikáři -str. 41 Na jaře

Písanka - str. 34 dopisování názvů barev /prosím kontrolujte koncovky - žlu, čer.../

Matematika uč. - str. 48 - slovní úloha - švihadla

PS k matematice - str. 49, dopočítávání k číslu 18 a 19 + 2 cvičení s ufouny