Základní škola Velký Šenov, okres Děčín

DUHOVÝ VÍCEBOJ – 4. KOLO

Ve středu 28. února 2024 proběhlo již čtvrté kolo nové mezitřídní soutěže v Duhovém víceboji. Soutěžila tentokráte dvoučlenná družstva ze všech ročníků a to v keramice. Zadání znělo – vymodelujte z keramické hlíny výrobek na téma JARO – mladší kategorie modelovala sluníčko a starší kategorie květinový věnec.

DEN MATEŘSKÉHO JAZYKA

V rámci tohoto dne jsme se v hodinách českého jazyka – v 7. a 9.ročníku, věnovali českým básničkám, říkankám, dále spisovatelům a jejich dílům – hlavně pro děti, také nářečí a zároveň žáci psali slova, která oni v dnešní době nejčastěji používají. Žáci si nejdříve zjistili informace na internetu a pak ze čtvrtky vytvořili barevnou koláž, s jejíž pomocí při hodině literatury seznamovali spolužáky s díly vybraného spisovatele.

Zobrazit všechny

Dnes 5.3.2024 pro Vás vaříme

Polévka: fazolková na kyselo
Oběd: francouzské brambory , červená řepa citronový čaj