Základní škola Velký Šenov, okres Děčín

Exkurze PRAHA 17. května 2022

V úterý 17. května se vybraní žáci z osmých tříd – skupina 17 žáků – zúčastnila exkurze do PRAHY. Počasí nám ráno vůbec nepřálo, lilo jako z konve, ale po příjezdu do Prahy na nás vykouklo sluníčko a svítilo nám po celý zbytek dne. Navštívili jsme Karlův most, Staroměstské náměstí, Zlatou uličku, Chrám sv. Víta, prošli jsme si uličky Prahy, zámecké zahrady. Cestou zpět jsme si v autobuse se žáky 9. ročníků pěkně zazpívali.

Židovské muzeum Praha

V úterý 17. 5. jsme se se žáky 9. tříd vydali v rámci projektu Holocaust do Židovského muzea v Praze. Součástí prohlídky bylo školící středisko v muzeu, kde žáci ve skupinách zpracovávali informace o životě lidí za 2. světové války, Pinkasova a Staronová synagoga a židovský hřbitov.

Jak se žákům školní akce líbila si můžete přečíst v několika následujících větách:

Zobrazit všechny

24KvětenÚterýdo 24.5.