Výstava na stromech

Také v letošním roce jsme se spolu se žáky devátých ročníků podíleli na organizaci projektu Výstava na stromech, tentokrát na téma Kávová krize. Prohlédnout výstavu jste si mohli od 1. do 8. října 2022 v parku vedle budovy druhého stupně naší ZŠ.

VÝLET ZA ODMĚNU

Hlavní cenou Duhového víceboje pro rok 2021/22 byl výlet do bazénu v Rumburku. Děti ze 3.A si svou cenu vybraly a užily si prima dopoledne. M. Vébrová

STARTUJEME PO PRÁZDNINÁCH

Na začátku školního roku se děti z 1. stupně sešly venku a společně přivítaly nový školní rok. Při této příležitosti si protáhly svá těla a nastartovaly své hlavičky na pěti stanovištích. M. V.

Veselá věda

Veselá věda - KROUŽEK VĚDECKÝCH POKUSŮ, který děti baví a zároveň chytře vzdělává, podporuje přirozenou zvídavost a touhu po bádání. Přibližuje dětem vědu hravou formou a je plný zábavných pokusů z chemie, biologie a fyziky. Je určen pro děti z 1.stupně ZŠ. Letos zahájíme v týdnu od 3. října 1x týdně, 60 minut, 14 lekcí/pololetí. Každé pondělí od 15 hodin se na všechny badatele těší Monika Vébrová. Přihlášky a více informací na: www.veselaveda.cz

Organizační informace

Zde jsou potřebné informace na začátek školního roku.

Divadelní představení "DĚDIS" 1. stupně - Kocour v botách

Absolventské práce 2022

S blížícím se koncem školního roku mají žáci 9. ročníku "milou" povinnost obhájit své závěrečné práce. Všichni zúčastnění se toho zhostili na jedničku.

Atletická olympiáda dětí svazku obcí SEVER 2022

V pátek 24.6. hostil rumburský stadion atletickou olympiádu dětí. Celkem se účastnilo 11 obcí. Z naší školy bylo vybráno několik dětí, které reprezentovaly obec Velký Šenov. S velkou energií a nadšením nastoupily do závodů a výsledkem bylo 4. místo.

Výlet za odměnu

Ve středu 22. června 2022 jsme se vydali na výlet za odměnu.  Na tento výlet bylo z každé třídy vybráno po třech žácích, kteří za školní rok byli nejaktivnější v rámci aktivit a soutěží pořádaných mimo vyučování. Skupinka byla tedy různorodá a čítala žáky od 6. do 9. ročníku.

Závěr školního roku

1. stupeň

Pondělí – středa – 4 vyučovací hodiny s třídním učitelem

Čtvrtek – 1 vyučovací hodina – Vysvědčení

2. stupeň

Pondělí – středa – 5 vyučovacích hodin s třídním učitelem

Čtvrtek – 1 vyučovací hodina – Vysvědčení

Turnaj ve vybíjené 4.třída, 5.A a 5.B

23.6. jsme si užili krásné sportovní dopoledne, na které jsme se všichni těšili. Nechyběla rozcvička, trénink, dolaďování bojové strategie družstev ani losování prvních soupeřů. Jednotlivé zápasy byly hodně vyrovnané. Emoce jen tryskaly, hráči vydávali ze sebe to nejlepší, zkrátka úžasný zážitek.

Třídní výlet 1.B - Děčín

Ve čtvrtek 23.6. se žáci 1.B vypravili na dlouho očekávaný školní výlet do Děčína. Navštívili jsme Hopsárium,
kde se všichni dostatečně vyřádili a unavili. Po malém občerstvení jsme pokračovali do samostatné expozice děčínské zoologické zahrady zvané Rajské ostrovy. Zde jsme se seznámili s faunou i flórou vybraných světových oblastí. Před odjezdem domů jsme se osvěžili výbornou točenou zmrzlinou. Výlet se nám velmi líbil, počasí nám přálo, domů jsme se vrátili sice unaveni, ale plni nových zážitků.
Třídní výlet 9.A

Hned v úterý po výletu za odměnu jsme se vydali na další školní třídní výlet. Naším cílem byla jízda vlakem, dobré jídlo a hlavně si užít poukaz na Laser game. Tento poukaz věnovala třídě Lucka s Milanem, kteří jej vyhráli na soutěži Prezentiáda. Děkujeme!!!!

Třídní výlet 9. B

Naším posledním společným výletem byl Paintball v Království, vyrazili jsme v úterý 16. 6. 2022. Do místa jsme dojeli autobusem, vyslechli jsme si bezpečnostní pokyny, prošli místo střelby, počkali pár minutek, než přestane pršet a pak už jen stříleli, odpočívali a baštili grilované masíčko????????