ŠD 2. třída

Lego, puzzle, čerti, cokoliv nás napadne - naše odpoledne v družině.

VKZ - distanční výuka

I během VKZ jsem zadala dobrovolný distanční úkol v 8. a 9. třídě a to vytvořit svícen, bylo období Dušiček. Výrobků bylo malinko, ale zase velmi povedené :-)

Vaření - distanční výuka 7.A,B

Zákyně 7.třídy se zhostily dobrovolných úkolů na jednu obrovskou jedničku. Každých 14 dní mi postupně posílají vlastnoručně uvařené pokrmy, které jsou téměř jak od profesionálů :-)

Distanční výuka - PČ dílny

Ani během pracovních činností - dílen naši žáci nazaháleli a dobrovolně se zhostili úkolu na téma podzimní dekorace. Výrobky v galerii jsou ze tříd 6.A a 7.A.

Motivační závod mladých rybářů podzim 2020

Mladí rybáři

V letošním roce, jsme činnost kroužku museli s ohledem na nouzový stav, ukončit již v březnu. Díky tomu, zejména nováčci, přišli o tříkolovou soutěž Zlatá udice. Nekonal se regionální závod Šluknovský pohár a zejména se také neuskutečnil prodloužený rybářský víkend v Počáplech u Terezína. Jedinou společnou aktivitou, byl podzimní rybářský závod ve Šluknově. Ten se uskutečnil, jenom díky spolupráci se šluknovskými rybáři, kteří nám ochotně poskytli rybářskou chalupu a zejména pro závod vyhradili část revíru Pazderák. Závod provázelo pěkné počasí a také velký zájem rodinných příslušníků, kteří byli svým závodníkům oporou.

Všichni účastníci si kromě zážitků z rybařiny, odnesli hodnotné ceny, které byly zakoupeny díky podpoře našeho města.

Jakmile to situace dovolí, tak rybářský kroužek opět zahájí svou činnost. Zájemci budou o termínu informováni prostřednictvím svých učitelů ve škole.

Jaroslav Doležal, Antonín Borovka

vedoucí kroužku

Fotogalerie: https://velkysenovzs.rajce.idnes.cz/Motivacni_zavod_mladych_rybaru_2020/

Žlutý den na 1. stupni

V pátek 25. září proběhl na naší škole projektový ,,Žlutý den“. Vzhledem k nastalé situaci si každá třída vytvořila svůj vlastní celodenní program, ve kterém bylo zacíleno na žlutou barvu.

Fotky jistě napoví, jak jsem si ,,prosluněný“ den všichni užili… i bez každoroční módní přehlídky.

ŠD II. oddělení - taneční odpoledne

Občas zahodíme všechny hračky a jdeme "trsat". Koukněte se, jak nám to jde.

Takto jsme řádili, dokud nám to nezatrhli.

Kytice z barevného listí – VV v 7. ročníku

V rámci výtvarné výchovy jsme využili krásy barevného podzimního listí, ze kterého jsme se pokusili vyrobit co nejoriginálnější a nejbarevnější kytici.

ŠD II. oddělení - zábavný a vědomostní kvíz

Děti si zpříjemnily odpoledne malým vědomostním kvízem

ŠD II. oddělení - podzimní soutěž

V říjnu proběhla v ŠD - II. oddělení podzimní soutěž

ŠD I. oddělení - soutěž na téma podzim

Dne 30. září proběhla v 1. oddělení ŠD soutěž ve 4 družstvech na téma "podzim".

Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

Všechny ročníky - 7.B, 8.A,B - měly stejný úkol – vytvořit tříčlenná družstva, která obdržela pracovní list a měla vyhledávat knihy, číst v nich, odpovídat na otázky a hlavně šlo o spolupráci všech členů, což byl u některých problém.

Exkurze do Národního parku České Švýcarsko

Dne 22.9.2020 proběhla exkurze šestých ročníků do NP České Švýcarsko s programem „Zapomenutým krajem skalních věží a roklí“ .

Práce s přírodninami při výtvarné výchově

V šestém ročníku při výtvarné výchově jsme měli za úkol vyrobit za pomoci pouze přírodního materiálu stavbu dle svého výběru a fantazie. Žáci se rozdělili do skupinek.

Zahájení školního roku 1.třída - 2020/2021

1.ročník - slavnostní zahájení školního roku se koná 1.září 2020 v budově 1.stupně v 8.15 hodin. Do budovy budou vpuštěni žáci pouze s rodiči. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Poděkování rodičům

Vážení a milí rodiče,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat jménem celého učitelského sboru za vynaložené úsilí, které jste věnovali svým dětem během distanční výuky. Děkuji všem rodičům za pomoc s redukovanou výukou během nouzového koronavirového uzavření škol. Děkuji všem rodičům za trpělivost, ochotnou spolupráci a obětavé nasazení. Vážím si Vaší náročné práce a oceňuji Vaši domácí výuku s dětmi. Bez Vás by to opravdu nebylo možné zvládnout! Těším se na další spolupráci v příštím (normálním) školním roce. DĚKUJEME!!!

Mgr.H.Čápová