Čtenář roku - 2.třída

Březen měsíc knihy. Paní asistentka M.Vébrová vymyslela pro děti z naší 2.třídy čtenářskou aktivitu po dobu distanční vídě ýuky. Stačilo (někdy to byla doopravdy fuška) přečíst knihu a vyplnit čtenářskou kartu.Ve třídě se našlo 14 čtenářů, kteří se ochotně zapojili. Nejpilnější čtenářkou se stala Terezka J.Všichni, kteří se zapojili, obdrželi od p. Vébrové čtenářský diplom a háčkovanou záložku. Pak jsme si společně ťukli moštem  na čtenářský zdar. A co závěrem? Překonali jsme již čtenářskou výzvu - 100 KNIH DO ROKA. Nyní se všichni cítí na to, že dáme 130! PS: Vážíme si spolupráce s paní asistentkou a moc jí celá třída děkujeme!!

Kapitánská základna 2.třída

U druháků roste kapitánská základna. Během distanční výuky si někteří pilňoši vysloužili svojí pracovitostí hodnost kapitána. Těšíme se na další kapitány, kteří to mají za pár...Teď se bojuje o admirálskou hodnost. Ono šéfovat takové flotile, to dá pořádnou prácičku.Tak uvidíme, kdo uspěje.

Opožděné Velikonoce 1.třída

Dnes k nám opožděně přiskákal velikonoční zajíček a nechal na tabuli zašifrovaný vzkaz: ,, Vajíčka hledej u stromů." Dali jsme na jeho radu a vydali se na zahradu k nejbližším stromům. Výsledek vidíte ve videu a na fotce.Děti si luštění a hledání moc užily.

EKOLOGIE V NAŠEM MĚSTĚ

V rámci českého jazyka žáci v osmém ročníku, když jsme probírali slohový útvar úvahu, psali na téma ekologie v našem městě. Zde si můžete přečíst některé jejich práce.

Kresba čarodějnic při distanční výuce – VV 6. a 7. ročníků

Jelikož se blíží dětmi oblíbená akce, pálení čarodějnic, které se nemohou opět zúčastnit, tak jsme čarodějnice a čaroděje alespoň kreslili. Ale povedlo se jim to, že?

Dušková Zdeňka

Takto si někteří žáci představují vesmír.

Vaření - březen/duben

Opět si můžete v galerii prohlédnout domácí práce žáků 7. A,B z předmětu PVP - vaření. Jsou moc šikovní :-)

"Makro fotky" žáků

Při distanční výuce fotili žáci 6.B, 7.A,B a 9.A "makro fotky" - neboli fotky zaměřené na detail. Na některé z nich se můžete podívat v galerii. Velmi se jim povedly :-)

Informace k výuce - Od 19. 4. začíná rotační výuka pro 1. stupeň

Na dnešním jednání Krizového štábu Ústeckého kraje sdělila paní doktorka Šimůnková (ředitelka KHS), že nebude prodlouženo mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje č. 1/2021 (viz příloha), které se týkalo specificky okresu Děčín. Od pondělí 19. 4. 2021 by se tedy školy a školská zařízení, na území Ústeckého kraje, měly řídit opatřeními stanovenými na úrovni ČR.

Výuka začne dle informací zveřejněných v minulém týdnu.

Kontrola úkolů - GOOGLE CLASSROOM

Informace k distanční výuce

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021, kterým se omezuje provoz škol a školských zařízení.

Do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

Velikonoční vajíčka očima dětí

Dnes vám ukážeme zdobená papírová velikonoční vajíčka, jak je kreslili žáci doma v rámci distanční výtvarné výchovy v šestém ročníku. Musíte uznat, že se jim povedla. Sedmé ročníky měly za úkol zase uplést pomlázku. Tímto způsobem jsme si alespoň trošku připomněli velikonoční tradice.

Názory žáků na závislost na počítačích

V osmém ročníku právě žáci v hodinách českého jazyka probírají slohový útvar úvahu. Psali jsme ji na různá témata, ale jedno téma je velmi aktuální pro všechny – Závislost na počítačích. V dnešní nelehké době žáci díky distanční výuce prosedí u počítače více hodin než při normální výuce. Zde si můžete přečíst názory některých žáků na toto téma.

PČ dílny 7.B

Velmi šikovní žáci ze 7.B splnili úkol a poslali fotky velikonočních ozdob, které sami vytvářeli.

Informace z MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:
vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 18. března 2021 přijala krizové opatření, kterým
prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021.
Do 28. března se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.
Vaření únor - březen 2021

I ve druhém pololetí žáci 7. tříd nezahálí a vaří o 106, jak jsou šikovní, můžete vidět v galerii :-) LK

MDŽ - 2.A, 4.A

Přání z lásky vyrobená !

Samostatná domácí práce dětí pod vedením paní asistentky M.Vébrové

Výtvarná výchova 8.r - Ilustrace k filmu

Ilustrace k filmu – výtvarná výchova

V rámci distanční výuky také žáci doma malují. Tentokráte osmáci dostali za úkol namalovat ilustraci k filmu, který si vyberou dle svého uvážení. Technika byla libovolná, někdo zvolil tempery, jiný pastelky nebo fixy. Poznáte určitě vybrané filmy a můžete zhodnotit, jak se jim to povedlo.

Výtvarná výchova – ZIMA – 6. a 8. ročník

V rámci domácí přípravy žáci ve výtvarné výchově dostali za úkol dvě věci. Buď půjdou ven na procházku a postaví ze sněhu sněhuláka nebo doma nakreslí obrázek zimy. Každý si mohl vybrat dle svého. Jak se jim to povedlo, to můžete vidět na přiložených fotografiích.

Sloh -líčení

Při slohu v osmém ročníku se učíme psát subjektivně zbarvený popis – tedy líčení. Pro mnoho žáků je toto téma velký oříšek, hlavně pro chlapce, ale děvčatům to jde jak se říká od ruky. Chci se s vámi podělit o několik pěkných prací, které vznikly při domácí výuce.

Školní družina - 2.třída

A opět ti druháci. Tentokrát se hlásí z družiny.

Využili jsme sněhové nadílky – koulovaná, válení se ve sněhu a zvládli jsme i „bobovačku“ - a že to byla jííízda!

Poté jsme si společně zahráli turnaj v nestárnoucí hře ČLOVĚČE, NEZLOB SE! Malý turnaj proběhl ve dvou kolech. Bylo to napínavé, plné emocí – radosti i smutku. A těch slziček co bylo prolito.

Nakonec si spolužáci ruce podali a mini sladkou cenu si užili :-).