VKZ - distanční výuka

I během VKZ jsem zadala dobrovolný distanční úkol v 8. a 9. třídě a to vytvořit svícen, bylo období Dušiček. Výrobků bylo malinko, ale zase velmi povedené :-)

Vaření - distanční výuka 7.A,B

Zákyně 7.třídy se zhostily dobrovolných úkolů na jednu obrovskou jedničku. Každých 14 dní mi postupně posílají vlastnoručně uvařené pokrmy, které jsou téměř jak od profesionálů :-)

Distanční výuka - PČ dílny

Ani během pracovních činností - dílen naši žáci nazaháleli a dobrovolně se zhostili úkolu na téma podzimní dekorace. Výrobky v galerii jsou ze tříd 6.A a 7.A.

Motivační závod mladých rybářů podzim 2020

Mladí rybáři

V letošním roce, jsme činnost kroužku museli s ohledem na nouzový stav, ukončit již v březnu. Díky tomu, zejména nováčci, přišli o tříkolovou soutěž Zlatá udice. Nekonal se regionální závod Šluknovský pohár a zejména se také neuskutečnil prodloužený rybářský víkend v Počáplech u Terezína. Jedinou společnou aktivitou, byl podzimní rybářský závod ve Šluknově. Ten se uskutečnil, jenom díky spolupráci se šluknovskými rybáři, kteří nám ochotně poskytli rybářskou chalupu a zejména pro závod vyhradili část revíru Pazderák. Závod provázelo pěkné počasí a také velký zájem rodinných příslušníků, kteří byli svým závodníkům oporou.

Všichni účastníci si kromě zážitků z rybařiny, odnesli hodnotné ceny, které byly zakoupeny díky podpoře našeho města.

Jakmile to situace dovolí, tak rybářský kroužek opět zahájí svou činnost. Zájemci budou o termínu informováni prostřednictvím svých učitelů ve škole.

Jaroslav Doležal, Antonín Borovka

vedoucí kroužku

Fotogalerie: https://velkysenovzs.rajce.idnes.cz/Motivacni_zavod_mladych_rybaru_2020/

Žlutý den na 1. stupni

V pátek 25. září proběhl na naší škole projektový ,,Žlutý den“. Vzhledem k nastalé situaci si každá třída vytvořila svůj vlastní celodenní program, ve kterém bylo zacíleno na žlutou barvu.

Fotky jistě napoví, jak jsem si ,,prosluněný“ den všichni užili… i bez každoroční módní přehlídky.

ŠD II. oddělení - taneční odpoledne

Občas zahodíme všechny hračky a jdeme "trsat". Koukněte se, jak nám to jde.

Takto jsme řádili, dokud nám to nezatrhli.

Kytice z barevného listí – VV v 7. ročníku

V rámci výtvarné výchovy jsme využili krásy barevného podzimního listí, ze kterého jsme se pokusili vyrobit co nejoriginálnější a nejbarevnější kytici.

ŠD II. oddělení - zábavný a vědomostní kvíz

Děti si zpříjemnily odpoledne malým vědomostním kvízem

ŠD II. oddělení - podzimní soutěž

V říjnu proběhla v ŠD - II. oddělení podzimní soutěž

ŠD I. oddělení - soutěž na téma podzim

Dne 30. září proběhla v 1. oddělení ŠD soutěž ve 4 družstvech na téma "podzim".

Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

Všechny ročníky - 7.B, 8.A,B - měly stejný úkol – vytvořit tříčlenná družstva, která obdržela pracovní list a měla vyhledávat knihy, číst v nich, odpovídat na otázky a hlavně šlo o spolupráci všech členů, což byl u některých problém.

Exkurze do Národního parku České Švýcarsko

Dne 22.9.2020 proběhla exkurze šestých ročníků do NP České Švýcarsko s programem „Zapomenutým krajem skalních věží a roklí“ .

Práce s přírodninami při výtvarné výchově

V šestém ročníku při výtvarné výchově jsme měli za úkol vyrobit za pomoci pouze přírodního materiálu stavbu dle svého výběru a fantazie. Žáci se rozdělili do skupinek.

Zahájení školního roku 1.třída - 2020/2021

1.ročník - slavnostní zahájení školního roku se koná 1.září 2020 v budově 1.stupně v 8.15 hodin. Do budovy budou vpuštěni žáci pouze s rodiči. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Poděkování rodičům

Vážení a milí rodiče,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat jménem celého učitelského sboru za vynaložené úsilí, které jste věnovali svým dětem během distanční výuky. Děkuji všem rodičům za pomoc s redukovanou výukou během nouzového koronavirového uzavření škol. Děkuji všem rodičům za trpělivost, ochotnou spolupráci a obětavé nasazení. Vážím si Vaší náročné práce a oceňuji Vaši domácí výuku s dětmi. Bez Vás by to opravdu nebylo možné zvládnout! Těším se na další spolupráci v příštím (normálním) školním roce. DĚKUJEME!!!

Mgr.H.Čápová

Informace pro rodiče žáků I.stupně

NOVÉ!!!!!!

Informace pro rodiče žáků I.stupně

Na základě postupného rozvolňování stanovilo MŠMT 27.5.2020 nové aktualizované podmínky pro složení školních skupin žáků I.stupně.

• Skupina je i nadále složená maximálně z 15 žáků a je neměnná
  • Ředitel může nově (podle podmínek školy) zařadit žáka do školní skupiny i dodatečně od 1.6.2020. (Neplatí již závazná přihláška platná k 25.5.2020)
  • Školní skupinu dopoledne vyučuje Mgr.V.Steklý do 11.30 hodin, odpolední blog vede v případě zájmu D.Roušalová do 16.00 hodin. Kapacita stále ještě není naplněna a je možnost přijetí dalších dětí.

V případě zájmu o nové zařazení žáka do školní skupiny prosím volejte o další informace ředitelce školy tf.723316918

Mgr.H.Čápová