DUHOVÝ VÍCEBOJ – 3. KOLO

V pondělí 21. února 2022 proběhlo třetí kolo nové mezitřídní soutěže v  Duhovém víceboji. Soutěžila  tříčlenná družstva ze všech ročníků ve znalostech dětské literatury  - dvojice pohádek, názvy pohádek, autoři dětských knih, písničky z pohádek. Stále máme dvě kategorie. Výsledky jednotlivých tříd najdete v tabulce.

3. kolo duhového víceboje – leden 2022

Na 24. ledna je vyhlášen mezinárodní den vzdělávání. K této příležitosti si žáci vyzkoušeli VĚDOMOSTNÍ TEST, který obsahoval 30 otázek. Děti pracovaly ve skupinách. U některých otázek se zasmály, u některých se nad odpovědí velmi zamýšlely. A výsledek? U starších dětí byly síly velmi vyrovnané a rozdíly opravdu jen minimální. 1. místo – 113 bodů – 5. B 2. místo – 111 bodů – 5.A 3. místo – 100 bodů – 3.A 4. místo – 96 bodů – 4.A Mladší děti (1.A, 1.B, 2.A) odpovídaly na 10 otázek. S velkou radostí hlásím, že se skupiny ani jednou nezmýlily. V tomto klání zvítězili tedy všichni.

M.Vébrová

Hrnečku vař z naší školní družiny

Pyžamový den

Učit se dá i v pyžamu.Den je pak hned o něco veselejší!

Den svatého Valentýna.

Na den sv. Valentýna se děti připravovaly už týdny předem. Právě v tento den měla být vyhlášena valentýnská soutěž s názvem: LÁSKY NENÍ NIKDY DOST. Ve třídách, v družinách i doma se stříhalo, barvilo, a hlavně „srdíčkovalo“. Paní „LÁSKA“ poté přinesla do každé třídy dopis od tajné ctitelky ,malou „valentýnku“ a odměnila soutěžící. Snad všechny děti v naší škole se na paní „LÁSKU“ smály a to byla zase na oplátku odměna pro ní. M. Vébrová

Příprava školní družiny na den svatého Valentýna.

Slohová část olympiády z českého jazyka na téma Na naší návsi

Anežka Kubičková z 9. B napsala nejdelší a zároveň nejlepší práci na dané téma a zde si ji můžete přečíst (viz příloha).
Výlet za odměnu pro pilné čtenáře - 2. třída

Ve čtvrtek odpoledne jsme vyrazili na bowling, který byl odměnou za pololetní snahu ve čtení. Bowlingové klání skončilo nerozhodně, protože nám nešlo o body, ale o zábavu... a ta tedy opravdu byla! Z. Ruthová

Výlet do bazénu

S „páťáky“ z pohybového kroužku jsem strávila velmi hezké prázdninové odpoledne v plaveckém bazénu. Děti si zaplavaly různými plaveckými styly, nechyběly skoky do vody, lovení kroužků a házení míče ve vodě. Čas nám v bazénu velmi rychle utekl a společně jsme se shodli, že si toto odpoledne plné pohybu brzy zopakujeme. M.. Vébrová

Olympiáda z ČJ 2022

V letošním školním roce nás až v lednu 2022 čekala olympiáda z českého jazyka, která je určena pro 8. a 9. ročník. Své znalosti a dovednosti si přišlo vyzkoušet z obou tříd celkem 16 žáků. Úkoly se skládaly ze dvou částí – jazykové a slohové. Téma slohové práce bylo U NÁS NA NÁMĚSTÍ – NÁVSI.

Florbal

Nejúspěšnější střelci.

Hod na koš

Pořadí žáků za první pololetí ve střelbě na koš.

PVP Dějiny regionu

Kroniky města.

Ptačí budky z naší školní družiny

Fotosoutěž - Přikrmování ptáčků

Na prvním stupni naší školy proběhla fotosoutěž na téma přikrmování ptáčků v zimním období. Vybrat jednu vítěznou fotku bylo nemožné a tak jsem se rozhodla ocenit drobným zobáním všechny naše soutěžící. Krakonošovu sojku zachytila ve svém krmítku Terezka J. s maminkou. Alenka Z. zase překrásné „ptačí barvičky“. Tobík J., Péťa D., Honza B. se sestrou Natálkou, Viky R. s bráškou poslali fotky svých krásných budek. Kryštůfek T. s maminkou zachytili ptáčka, který ozobával výzdobu u domu. I to je možné přikrmování ????. Nemůže v naší soutěži chybět ptačí palác paní učitelky Danky K. Naši třeťáci se přičinili při výrobě ptačích dobrot, kterými ozdobili vánoční stromeček na náměstí. I 5.A byla u lesa přikrmit nejen ptáčky. Všichni zúčastnění odvedli výbornou práci. M.. Vébrová

Tři králové

Ve čtvrtek 6. ledna proběhl na 1. stupni naší školy projektový den na téma „Tři králové“.

Žáci se v průběhu dne seznámili s legendou, která vypráví, že mudrci z Východu, tradičně označovaní jako Tři králové, jsou postavy, které navštívily Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesly mu dary: zlato, kadidlo a myrhu. Připomněli si lidové zvyky a tradice, které lidé dělali v tento svátek. V pracovních listech odpovídali na otázky, luštili křížovky, procházeli bludištěm, počítali, poznávali písmenka, kreslili a vybarvovali. Nechyběla ani výroba královské koruny nebo poslech známé koledy „My tři králové jdeme k vám“. Na závěr jsme si povídali o tom, co je to Tříkrálová charitativní sbírka a jaký je její smysl.

Vánoční výlet do muzea

2.A a 5.A - výlet do rumburského muzea za překrásnými betlémy. Výstava byla plná krásných historických betlémů s velmi zajímavým výkladem od místní průvodkyně. Zpátky do školy jsme se vrátili vánočně naladěni s vlastnoručně vyrobeným vánočním přáním. I počasí drželo s námi a po cestě na nádraží nás zasypaly sněhové vločky. Za všechny výletníky M.V.

ADVENT 2021

PF 2022

Duhový víceboj 1.stupeň

2.kolo školního DUHOVÉHO VÍCEBOJE
V měsíci prosinci se odehrálo jak jinak než na téma VÁNOCE. Úkolem bylo jakoukoliv výtvarnou technikou ztvárnit KOUZELNÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK a odpovědět na otázku: KDYBYCH MĚL(A) JEDNO PŘÁNÍ, KTERÉ BY MI MŮJ KOUZELNÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK MOHL SPLNIT, JAKÉ BY TO BYLO? Stromečky i přání byly opravdu rozmanité a nejčastější dětí přání ? AŤ UŽ JE KONEC COVIDU A ROUŠEK. Milý Ježíšku, tomu tedy říkám výzva! M.V.